Günün Tarihi:16 Nisan 2021

Çiftçiye müjde!


Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Şener Bayraktar, 3 yıl üst üste mısır eken üreticilerin de destekten yararlanabileceğini müjdelerken, “Sakarya’ya 10 milyon lira para girecek” dedi.

Üç yıl üst üste

Sakarya topraklarında üç yıl üst üste mısır üretimi yapıldığında herhangi bir verim kaybı olmadığını belirten Bayraktar, “Bu nedenle yaptığımız girişimler sonrasında destek ödenmesi için karar son anda da olma çıktı. 2020 yılında çiftçimiz münavebeden dolayı kayba uğramayacak” dedi.

260 bin dönüm

Bayraktar Sakarya’da 260 bin dönüm dane ve yem bitkisi için mısır ekimi yapıldığını belirterek, “Bunun 128 bin dönümü için üretici destek alıken,132 bin dönüm ise destek dışı kalmıştı. Alınan karar ile mağdur olan 9 bin üreticimiz 10 milyon liralık destek alacak. Bu para da şehrimize girecek” diye konuştu.

Teşekkür etti  

Sakarya’daki mısır üreticisinin kaybının önlenmesi için verdikleri mücadelede soruna adeta kendi meselesi gibi sahip çıkarak Tarım ve Orman Bakanlığı’nda girişimde bulunan AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’e teşekkür eden Bayraktar, “Çiftçimize hayırlı olsun” dedi.

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Şener Bayraktar, bakanlık nezdinde sorunu yakından takip ederek sonuç alınmasını sağlayan Milletvekili Atabek’e çiftçiler adına teşekkür etti.

 

31 Aralık 2020 , Perşembe Bu haber toplam 412 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU