Günün Tarihi:18 Ocak 2021

Okumalar devam ediyor


Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle 2012 yılından itibaren lise öğrencileri düzeyinde uygulanan "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" projesine bu yıl ortaokullar da dâhil edildi.

35 gönüllü

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Güçlü’nün 12 kişilik öğrenci grubuyla başlattığı projeye bu yıl katılan Hızırtepe Ortaokulunda 35 gönüllü öğrenci, öğretmenlerinin öncülüğünde okuma faaliyeti gerçekleştiriyor. Öğrenciler okullarından temin ettikleri kitapları evlerinde okuyarak projeye destek verirken salgın dönemini de verimli bir şekilde değerlendirmenin mutluluğunu yaşıyorlar. 

 

Milli ve manevi

Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması amacının yanı sıra millî ve manevi değerlerimize sahip çıkan, Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarların eserlerinin okumasını, okunan her eser hakkında değerlendirme yazısı yazılmasını amaçlayan Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesini çok önemsediklerini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, projenin mimarı Prof. Dr. Sami Güçlü başta olmak üzere projeye katkı veren tüm okul yöneticilerine, öğretmenlere, öğrencilere; bu yıl projeye gönüllü olarak katılan Hızırtepe Ortaokulu yöneticilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine çok teşekkür etti.

 

Sosyal ve kültürel

Ortaokullar düzeyinde projeye ilimizden katılan ilk okul olan Hızırtepe Ortaokulu Müdürü Ertuğrul Gül, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Ayşegül Aydoğan ve Türkçe öğretmeni Reyhan Aydıngenç öncülüğünde 35 öğrencinin katılımıyla başlayan okuma faaliyetinin okul bünyesinde büyük bir heyecan yarattığını belirterek projeyle öğrencilerinin nitelikli bir okuma yapma, yazı ile kendini ifade becerisi edinme, sosyal ve kültürel yönden gelişiminin yanında çalışkan, doğru, sadakatli, kendine güvenen, irade sahibi, önceliklerini doğru belirleyen, ilkeli ve tutarlı olabilen, mensup olduğu aileyi önemseyen bireyler olmalarının hedeflendiğini ifade etti. 

1 Ocak 2021 , Cuma Bu haber toplam 3901 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU