Günün Tarihi:18 Ocak 2021

SUBÜ’de çalışan memnum


SUBÜ Kalite Koordinatörlüğü tarafından üniversite personellerinin çeşitli başlıklardaki memnuniyet düzeyini ölçmek için gerçekleştirilen ‘Çalışan Memnuniyet Anketi’ sonuçları açıklandı. Anket sonuçlarına göre personeller SUBÜ çalışanı olmaktan memnun.

Hizmet memnuniyeti

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kalite Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen ‘Çalışan Memnuniyeti Anketi’nin sonuçları açıklandı. SUBÜ’nün yönetsel yaklaşımının, sunulan hizmetlerin memnuniyet düzeyinin, kariyer planlama odaklarının, kurumsal aidiyetin ve ortak yürütülen hizmetlerden memnuniyet düzeyinin değerlendirildiği ankete katılan personellerin yüzde 72’si erkek, yüzde 28’i kadınlardan oluştu.

 

Görev yaparken

Katılımcıların yüzde 68’i akademik personel, yüzde 21’i idari personel, yüzde 11’i ise sürekli işçiler oldu. Söz konusu katılımcıların yüzde 66’sı iki yıldan fazladır üniversitede görev yaparken; 1-2 yıl arası görev yapan personellerin oranı yüzde 20, 1 yıldan daha az süredir görev yapan personelin oranı ise yüzde 14 olarak belirlendi.

 

Kurumsal aidiyet

Anket sonuçları üniversite personellerinin memnuniyet düzeyinin oldukça yüksek olduğunu, SUBÜ çalışanı olmaktan memnun olduklarını, üniversitenin vizyonu ile bireysel vizyonlarının örtüşmesinden dolayı güçlü bir kurumsal aidiyete sahip olduklarını ortaya koydu. Başarılarının yöneticiler tarafından takdir edildiğini belirten katılımcılar, meslek yaşamlarının geri kalanını SUBÜ’de sürdürmekten mutlu olacaklarını ifade etti.

 

Çevre politikası

Sonuçlar başlık bazında değerlendirildiğinde, personellerin kurumsal aidiyeti ile üniversitenin yönetsel yaklaşımından ve sunduğu hizmetlerden memnuniyetlerinin yüksek düzeyde olduğu belirlendi. Bununla birlikte personellerin ankete verdikleri cevaplar; SUBÜ’nün çevre politikası kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetlerin ve ekolojiye gösterdiği duyarlılığın Türkiye ekonomisine vb. katkılarının çevresel etkisinin memnuniyet verici olduğunu ortaya koydu. Sonuçlar personel türüne göre değerlendirildiğinde ise her bir personel türü için genel ve başlık bazında memnuniyet düzeyinin oldukça yüksek olduğu saptandı.

 

İletişimde sorun yok

E-Posta, duyurular, panolar, web sitesi, sosyal medya vb. iletişim olanakları; bilgi-belge taleplerinin zamanında ve doğru bir şekilde karşılanması ile özlük haklarındaki işlemlerin zamanında ve eksik yapılması gibi başlıklar da çalışanların yüksek düzeyde memnuniyet duyduğu alanlar arasında yer aldı. Elde edilen sonuçlar neticesinde personellerin yöneticilerle iletişim kurma kolaylığından, işleriyle ilgili sorunlarını yöneticilerle paylaşabilmelerinden, yöneticilerin kendilerine yönelik bilgi ve deneyim aktarımlarından ve yöneticilerin çalışanlara karşı adalet yaklaşımlarından memnun oldukları belirlendi. Bununla birlikte personeller; kariyer planlama olanakları açısından işleriyle ilgili hedeflerden haberdar olma, işle ilgili ihtiyaç duyulan öğrenme ortamının sağlanması ile atama ve yükseltmelerde liyakat ilkesinin dikkate alınması noktasında üniversiteden memnuniyet duyuyorlar. 

2 Ocak 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 3652 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU