Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Göçmenlerin camisi bakımda


Ferizli İstiklal Mahallesi’nde Bulgaristan gelen kardeşlerimizi için yapılan evlerin içindeki Göçmen Evleri Camisi bakıma alındı.

Yıprandı

Göçmenlerin büyük çoğunlukla yaşadığı İstiklal Mahallesi’nde 500 civarında cemaatin birlikte namaz kılabileceği Göçmen Evleri Camisi çevresinde ve içerisinde bakım yapılmaya başlandı.  İstiklal Mahallesi Muhtarı Muzaffer Çakır, “1990 yılında Bulgaristan’dan zorunlu olarak göç ettirilen Türkler, Türkiye’ye gönderilmesinden  sonra  devletimiz tarafından yaptırılan konutlarda ikamet etmeye başladılar. Soydaşlarımızın da büyük bir memnuniyetle  yıllardır içinde bulunan camide ibadet etmenin mutluluğunu yaşadı.  Mahallemizde camimizin artık bir çok yerlerinde dökülmeye,  kırılmaya başlamasından sonra  camimize de maddi olarak ta sıkıntı oluşturdu” dedi.

Destek istedi

Muhtar Çakır, “Bizlerde Mahalle Muhtarlığı ve mahalle sakinleri olarak yaptığımız toplantılardan sonra camimizde bulunan tuvaletlerin  ve abdest alınan  yerlerin tekrar mermerleri ışık sistemleri, muslukları, caminin içindeki yıllardır değişmeyen halılarını, diğer gerekli  bayanlarımızın da camimizde rahat bir şekilde namazlarımı kılabilecekleri, abdest alabileceklerini bölümlerinde  ve çevresinde düzenleme yapıyoruz.   Camimizdeki eksikliklerin yapılması için gerekli olan maddi olarak bir kısmını kendi imkanlarımız ile karşılamaya çalıştık. Bugünden sonrada  başlattığımız çalışmaları biran önce  bitirilmesi için  hayırsever vatandaşlarımızdan yardım  bekliyoruz. Camimize yardım etmek isteyenlerin  Mahalle Muhtarlığımıza ve 507 352 74 47 numaralı telefondan irtibata geçebilirler. Hedefimiz Ramazan Bayramımızın teravilerini ve Bayram namazını burada kılmaktır” dedi

2 Ocak 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 775 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU