Günün Tarihi:21 Nisan 2021

Balık katliamı!


Akyazı Küçücek Deresi’nde kovid-19 salgını nedeniyle getirilen sokağa çıkma yasağında yine balık ölümler yaşanması katliam olarak değerlendirildi. Çünkü, balık ölümlerine fabrika atıklarının yol açtığı öne sürüldü.

Beyaz renkli atık

Görgü tanıkları Küçücek Deresi kenarında faaliyetini sürdürmekte olan metal iş kolunda çalışma yapan bir fabrikanın dere kenarındaki özel bir borudan beyaz renkli atık sularını dereye boşalttığını ve akabinde de balık ölümlerinin gerçekleştiği gördüklerini iddia ettiler.

Balıklar su yüzünde

Küçücek Deresi kenarında hayvan otlatan bir çobanda gördüklerini şöyle özetledi; “Genelde hayvanları bu dere kenarında otlatırım. Geçmiş günlerde olduğu gibi o gün yine fabrika tarafından dereye akıtılan beyaz renkli atık sudan sonra balıkların ölmek suretiyle su yüzüne çıktıklarını gördüm. Çok üzüldüm. Atık suyun rengi beyaz ama balıkları öldürüyor. Bende hayvanlarıma bu dereden su içiriyorum. Son durumu gördükten sonra hayvanlarıma bir şey olmasın diye artık su içirmemeye karar verdim” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Merak ediliyor

Akyazı Küçücek Deresi’nde yaşanan balık ölümlerinin incelenmesi konusunda yetkililerin ne yapacağı merakla beklenirken, çevre halkı ise zaman zaman yaşanan bu durumun sona erdirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söylediler.

6 Ocak 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 836 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU