Günün Tarihi:25 Ocak 2021

‘Hedef 15 bin kişiye istihdam’


Vali Çetin Oktay Kaldırım, Kaynarca İlçesinde temaslarda bulunarak devam eden ve yapılması planlanan projelerin yer alacağı alanları yerinde inceledi.

Temaslarda bulundu

İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ve Belediye Başkanı Murat Kefli ile diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilk olarak Sabırlı ve Müezzinler Mahallelerinde temaslarda bulunarak bu alanlarda hayata geçirilmesi planlanan projeler konusunda bilgiler aldı.

 

OSB’de inceleme

Reisler-Okçular Gölüne geçerek göl ve çevresinde incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, alanın turizme kazandırılması için yapılan çalışmalar ve projelere dair bilgiler alırken vatandaşlarla da selamlaşıp çocuklarla yakından ilgilendi.  Vali Kaldırım, daha sonra Kaynarca ilçesinde altyapı çalışmalarına başlanılan Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu.

 

14,7 milyarlık yatırım

Yetkililerden gelinen aşamaya dair bilgiler alan Vali Kaldırım, “Sakarya’mız, ülkemizin yeni üretim üssü olma yönünde kararlılıkla ilerliyor. 200’ü aşkın sanayi parselinde yaklaşık 14 milyar 700 milyon TL’lik yatırımla 15 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin altyapı çalışmaları başladı. Toplam 315 hektarlık alanda kurulacak ve stratejik sektörlerin yeni üretim merkezi haline gelecek. OSB’de, özellikle Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi firmalarını bünyesinde bulunduracak. Şehrimiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Karaboğaz sahili

Kaynarca Karaboğaz sahilinde incelemelerde bulunan Vali Kaldırım, Türkiye’nin en geniş ve uzun kumsallarından birine sahip olan sahil boyunca yürüyüş yaparak planlanan turizm yatırımları ve projeleri hakkında yetkililerle istişarelerde bulunup burada yapılan çalışmalara dair bilgiler de aldı. Doğal güzellikleri, gölleri ve eşsiz bir Karadeniz sahiline sahip olan Kaynarca ilçesinin turizm alanında hak ettiği yeri alabilmesi için tüm aktör ve paydaşlarla birlikte önemli projeler geliştirdiklerine değinen Vali Kaldırım, ayrıca Organize Sanayi Bölgeleri ile de ilçenin yatırım alanında tam bir cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

 

8 Ocak 2021 , Cuma Bu haber toplam 4073 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU