Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Çifte vatandaşlara belge uyarısı


Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu, Türkiye'de yaşayan çifte vatandaşların ocak ve temmuz aylarında tasdikli yaşam belgelerini Bulgaristan Ulusal Sigorta Enstitüsü'ne sunmaları gerektiğini bildirdi.

Başkan Yardımcısı Ulu, Türkiye'de yaşayan ve Bulgaristan'dan emeklilik maaşı alan çifte vatandaşların ocak ve temmuz olmak üzere yılda iki defa resmi kurum tarafından tasdikli yaşam beyannamesini Ulusal Sigorta Enstitüsü'ne ibraz etmelerinin zorunlu olduğunu kaydetti. Bulgaristan Büyükelçisi ile konsolosları, Sosyal Sigortalar Kurumu, yerel mevzuat tarafından tarif edilen belediye, muhtarlık, valilik ve noterlerin resmi yetkili kurum olarak kabul edildiğini belirten Ulu, “Türkiye'de yaşayan Bulgaristan (çifte) vatandaşları her yıl kendilerinden istenen bu belgeleri almak zorundadırlar ve vakit geçmeden evraklarını alıp ilgili kurumlara teslim etmeleri gerekir. Aksi taktirde sıkıntıya düşebilirler” dedi. (A.A.)

 

8 Ocak 2021 , Cuma Bu haber toplam 630 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU