Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Sağlıkçılar hayal kırıklığına uğradı


İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde döner sermayeden kazandıkları ek ödemeleri alamayan sağlık çalışanlarının hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

Döner sermaye

İYİ Parti İl Başkanı Kılıçaslan, performansa dayalı döner sermaye sisteminin sağlık çalışanları için hayal kırıklığı olduğunu, verilen hizmetin karşılığının alınmadığını ifade ederek, “Herkesin bildiği gibi sağlık çalışanları cephenin en önünde savaşarak koronavirüse yakalandı. Yakalanmaya da devam ediyor ve hayatını kaybederek şehit oluyorlar. Takip eden süreçte Sağlık Bakanı tarafından sağlık çalışanlarının alkışlandıklarını, milletin ve devletin her kademesinden sağlık çalışanlarına teşekkür edilip, takdir edildiklerini hep beraber gördük izledik. Her ne kadar alkışlar ve teşekkürler güzel ise de asıl meselenin sağlık çalışanlarının sorunlarını görüp, bunların bir an önce çözülmesi gerektiğini de defalarca belirttik” dedi.

 

Karşılık alamadılar

Kılıçaslan, “Sağlık çalışanlarının sorunlarını her platformda dile getiriyoruz. Emeklerinin karşılığını, haklarının karşılığını almalarını istiyoruz. Zira ülkemizin diğer ülkelere göre pandemi sürecinde gösterdiği başarının mimarının sağlık çalışanları olduğunu biliyoruz. 2002 yılından beri uygulanan sağlıkta dönüşüm programının başarıya ulaşması sağlık çalışanlarının fedakarca görevlerini yapması sebebiyledir. Hasta memnuniyetinden bahsediyorsak, bu sağlık çalışanlarımızın gayreti ile olmuştur. Bu başarılar elde edilirken ne yazık ki sağlık çalışanlarımız emeklerinin karşılığını alamamışlardır. Buna rağmen bu başarılar elde edilmiştir. Ancak artık bu beden bu yükü, bu cep bu yokluğu kaldıramaz hale gelmiştir. Döner sermayeler bir an önce ödenmeye başlamalı ve hatta bu dönem için ek ödeme yapılması gerekiyor” dedi.

 

9 Ocak 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 3691 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU