Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Yenikent İmam Hatip tanıtıldı


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte ‘Canlı Okul Tanıtımları’nın üçüncüsü Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile gerçekleştirildi.

Velilerin ilgisi

Pandemi sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın üçüncüsü Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde  zoom üzerinden yapıldı. Aynı anda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlandı. Öğretmenler, veliler ve 8. sınıf öğrencileri çalışmaya yoğun ilgi gösterdi.

 

Sorular cevap buldu

Yöneltilen sorular Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Ekrem Güneş, Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Meslek Dersi Öğretmeni Mehmet Zahit Ünver tarafından cevaplandırıldı. Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Ekrem Güneş, 2010 yılında kurulan okulla ilgili genel bilgilendirme yaptı.

 

Okul imkanları

Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Meslek Dersi Öğretmeni Mehmet Zahit Ünver’de okulda fen lisesi müfredatının uygulandığını, koçluk sisteminin etkili bir şekilde yürütüldüğünü, proje okulu olması nedeniyle düzenlenen yarışmalarda aktif olunduğunu, yarışmalarda, sosyal ve kültürel faaliyetlerde başarıdan başarıya koşulduğunu, okul imkanlarının öğrenci lehine en güzel şekilde kullanılma durumlarından bahsetti. Öğrencilerden Ensar Evran söz alarak her okula ait olmanın bir avantajı olduğunu, imam hatip öğrencisi olmanın avantajları olduğunu,okulun öğrenci ihtiyaçlarına cevap verme durumunu ve öğrenciye kattığı ayrıcalık yönlerini paylaştı.

 

Işık tutacak

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, öğrencilere ve velilere yol göstermek, doğru bilgiyi aktarmak, amacıyla alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan bu tanıtımların takip edilmesinin öğrencilerin hedef belirleme ve tercih yapma durumundaki tedirginliklerine ışık tutacağını belirtti.

9 Ocak 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 3041 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU