Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Hendek bağışa koştu


Hendek Belediyesi ve Kızılay işbirliğinde belediye binası önünde düzenlenen kan bağışı kampanyasına ilçe protokolü ve vatandaşlar ilgi gösterdi.

Bedelsiz görev

Hafta son kısıtlaması öncesinde gerçekleşen kan bağışı kampanyasına Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, Hendek Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaverdi Bahadır, Fatih Öztürk ve Hızır Çağrı Güngör, siyasi partilerin ilçe başkanları, kurum müdürleri, muhtarlar ve Kızılay yetkilileri katıldı. Kızılay Hendek Şube Koordinatörü Sami Bağdatlı, kan stoklarında yaşanan azalmaya dikkat çekerek, “Kızılay insan hayatına dokunan bir kurumdur. Kızılay Hendek Şubesi olarak bu görevi bedelsiz bu görevi üstlenmiş bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın zor günlerinde yardımında olmaktan onur duyuyorum. Belediyemiz, siyasilerimiz, muhtarlarımız burada hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

Hayat kurtarır

Daha sonra söz alan Hendek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Tekin Ulaş Karatepe ise,  “Pandemi döneminde Kızılay’a destek amacıyla bu kadar insanın bir arada olması çok mutluluk verici. Kızılay ülkemizin can damarı diyebileceğimiz kuruluşlardan bir tanesi. Kan bağışı hayat kurtarır, bu nedenle kan dostu bireylerin artmasını çok önemsiyoruz. Etkinliği düzenleyen Hendek Belediyesine, Kızılay Hendek Şubesine, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum ”dedi.

 

Teşekkür etti

Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır ise, “Kan stoklarında yaşanan ciddi azalmayla ilgili olarak Kızılay’ın yaptığı uyarının ardından, kan bağış kampanyası düzenleme kararı aldık. Hendek kan bağışı noktasında her zaman bir adım önde olmuştur. Hendek halkı her zaman duyarlı davranarak yardım bekleyen vatandaşların yanında olmuştur. Hemşehrilerimize bu neden çok teşekkür ediyoruz. Kan bağışında bulunan protokole, belediye personellerimize ve tüm Hendek halkına teşekkür ediyorum. Ayrıca vatandaşlarımıza her nerede olursa olsunlar kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz ” dedi.

 

11 Ocak 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 559 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU