Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Korona testi için gönüllü oldular!


Sağlık Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) ortak çalışması ile koronavirüsle (kovid 19) mücadele kapsamında Türkiye genelinde başlatılan “Toplum Tarama Çalışması” Akyazı merkezi ile mahallelerde yapıldı.

Belirlenen 10 hane

Bu mücadele kapsamında İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı bir filyasyon ekibi ile TUİK görevlileri Kuzuluk Orta Mahalle’ye gelerek daha önce belirledikleri 10 hanede birer kişiden kan ve PCR örneği aldılar.

Bilgiler e-nabız’da

Vatandaşın rızası ile gerçekleşen bu çalışmanın sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar e-nabız üzerinden istedikleri bilgilere ulaşabilecekler. Alanda yapılan çalışmayı yürüten sağlık ekipleri test yapılan vatandaşa ayrıca sorular yöneltti ve aldıkları cevaplar da filyasyon ve izolasyon takip sistemi olan FİTAS’a yüklemesi yapıldı.

Diğer mahalleler

Sağlık ekipleri Akyazı’da Kuzuluk Orta Mahalle’nin dışında Konuralp, Seyfeler ve Osmanbey Mahalleleri’nde aynı çalışmayı aynı anda yaptı.  Çalışmalara mahalle muhtarları da destek verdi.

13 Ocak 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 444 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU