Günün Tarihi:28 Kasım 2021

CADDER’den ilginç teklif


Çark Caddesi Esnaf ve İşadamları Derneği (CADDER) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Turgaç, Cark Caddesi’nin ikiye bölünmesinden dolayı sorunların yaşandığını dile getirdi.

Sorun yaşanıyor

Başkan Turgaç, “İlimiz Sakarya’da bulunan, marka cadde haline dönüşen  Çark Caddesi’nin sınırlarının güncellenerek yeniden belirlenmesi gerekmektedir. Çark Caddesi’nin  şu an itibari ile bir bölümü  Adapazarı ilçemizde, bir bölümü ise Serdivan ilçemizde  bulunmaktadır. Aynı caddenin iki ayrı ilçe sınırlarında olması, beraberinde bazı sorunlar getirmektedir. Çark Caddesi’nin Adapazarı ilçesinde bulunan kısmının bir bölümü, trafiğe kapalı alan olup, sadece yayalara açıktır. Bu kapalı alan şehirdeki perakende ticaretin merkezi olma özelliği taşımaktadır. Bununla beraber sosyal  kültürel etkinliklerin bir çoğu vatandaşlarımız tarafından bu caddede yapılmakta olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Çark caddesi sınırlarının bir bölümünün Serdivan sınırlarına içinde olduğu, vatandaşlarımızın çoğunluğu tarafından bilinmemektedir. Hatta sadece kapalı alanın Çark Caddesi olarak bilindiği bizler ‘CADDER’ olarak tespit edilmiştir.”

Büyükşehir’den talepleri

Turgaç, “Bu tarzda markalaşmış olan caddelerin sorun ve çözümleri de ayrı bir program da ele alınması kaçınılmaz bir gerçektir.  Serdivan ilçesindeki Çark Cadde kısmında gerçekleşen olumsuz bir olayın, haberciler tarafından ele alındığında Çark Caddesi ismi manşet oluşturmaktadır. Bu manşeti okuyan vatandaşlarımızın ve bizlerin, ilk aklına gelen yer ise, trafiğe kapalı alan olmaktadır.     Algılarda oluşan yanlışlık, yoğunluğun olduğu, trafiğe kapalı alana  negatif etki yapmaktadır. Özenle ve büyük uğraşlarla, sağlanmaya çalışılan, asayiş ve kurumsal hizmetlere sekte vurduğu gibi, burada görev yapan kolluk kuvvetlerinin emeklerine gölge düşürmektedir. Bizlerin bu duruma göz yumması mümkün değildir. Bu konuda bir an önce bir düzenleme yapılması, Çark Caddesi sınırlarının Adapazarı ilçesi sınırında son bulması gerektiği büyükşehir belediyemizden talebimizdir.”

14 Ocak 2021 , Perşembe Bu haber toplam 234 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU