Güzel Sanatlar tanıtıldı21 Ocak 2021, Perşembe

Uzman kişiler

Salgın sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın beşincisi Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde  zoom üzerinden yapıldı. Aynı anda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanan tanıtım ilgi gördü.

 

Sorular cevaplandı

Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde gerçekleşen tanıtımda Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet İlkak merak edilen soruları cevapladı.

 

Yetenek okulu

Lise Müdürü Recep Borlukçu’da okulun öğrencilere sunduğu fırsatlardan, resim ve müzik alanında ağırlıklı ders veren tek okul olduklarını, kültür derslerinin de uygulandığını, yetenek sınavında 50 puan ve üstü alan öğrencilerin değerlendirilme aşamalarını bahsetti. Müdür Yardımcısı Ahmet İlkak’da bu tarz okuldan mezun olduğunu, yenilikçi, özgüveni yüksek, araştıran, sorgulayan,  geleceğin sanatçı adaylarını yetiştirmeyi hedeflediklerini, haftalık tematik resim sergileri ve konserlerin yanında özgün çalışmalar yaptıklarını anlattı.

 

Yetenek ölçme

Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Canan Özmen, okulun öğrencilere sunduğu fırsatları, salgın nedeniyle yapılamayan yüz yüze dersler ve etkinlikleri çok özlendiğini, yetenek sınavında müzik yeteneğini ölçmeye yönelik çalışma yapıldığından, koro, orkestra çalışmalarıyla ortak hareket etme, birlik olma becerisinin kazandırmanın çabasında olduklarını vurguladı.

 

Yol gösterici

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş’da, 8nci sınıf öğrencilere yönelik gerçekleşen bu tanıtım çalışmalarının ilgiyle takip edildiğini, öğrencilere ve velilere yol göstermek, doğru bilgiyi aktarmak amacıyla hareket ettiklerini söyledi. Müdür Bakırtaş, “Öğrencilerimizin daha mutlu, daha başarılı bireyler olma yolunda ilerlemesi için okul tanıtımları doğru karar alabilme noktasında yol gösterici ve başyardımcıdır” dedi.

 

 

Bu haber toplam 1010 defa okundu.

Resim Galerisi