Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

Güzel Sanatlar tanıtıldı


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Birimince gerçekleştirilen ‘Canlı Okul Tanıtım Günleri’ Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi ile devam etti.

Uzman kişiler

Salgın sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın beşincisi Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde  zoom üzerinden yapıldı. Aynı anda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanan tanıtım ilgi gördü.

 

Sorular cevaplandı

Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde gerçekleşen tanıtımda Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet İlkak merak edilen soruları cevapladı.

 

Yetenek okulu

Lise Müdürü Recep Borlukçu’da okulun öğrencilere sunduğu fırsatlardan, resim ve müzik alanında ağırlıklı ders veren tek okul olduklarını, kültür derslerinin de uygulandığını, yetenek sınavında 50 puan ve üstü alan öğrencilerin değerlendirilme aşamalarını bahsetti. Müdür Yardımcısı Ahmet İlkak’da bu tarz okuldan mezun olduğunu, yenilikçi, özgüveni yüksek, araştıran, sorgulayan,  geleceğin sanatçı adaylarını yetiştirmeyi hedeflediklerini, haftalık tematik resim sergileri ve konserlerin yanında özgün çalışmalar yaptıklarını anlattı.

 

Yetenek ölçme

Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Canan Özmen, okulun öğrencilere sunduğu fırsatları, salgın nedeniyle yapılamayan yüz yüze dersler ve etkinlikleri çok özlendiğini, yetenek sınavında müzik yeteneğini ölçmeye yönelik çalışma yapıldığından, koro, orkestra çalışmalarıyla ortak hareket etme, birlik olma becerisinin kazandırmanın çabasında olduklarını vurguladı.

 

Yol gösterici

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş’da, 8nci sınıf öğrencilere yönelik gerçekleşen bu tanıtım çalışmalarının ilgiyle takip edildiğini, öğrencilere ve velilere yol göstermek, doğru bilgiyi aktarmak amacıyla hareket ettiklerini söyledi. Müdür Bakırtaş, “Öğrencilerimizin daha mutlu, daha başarılı bireyler olma yolunda ilerlemesi için okul tanıtımları doğru karar alabilme noktasında yol gösterici ve başyardımcıdır” dedi.

 

 

21 Ocak 2021 , Perşembe Bu haber toplam 997 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU