Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

‘Altyapıya dokunmadan Karasu’ya kostüm dikiyor’


Karasu Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyesi Mehmet Genç, AK Partili Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’yı eleştirerek, “Bir karış altyapıya dokunmadan, Karasu’ya çok güzel kostüm dikiyor” dedi.

‘Para vatandaştan çıktı’

AK Partili Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın çalışmalarını tebrik ettiğini fakat bir evin temelini sağlam yapmadan dışının kaplamasının ne kadar dayanıklı olacağını merak ettiğini belirten CHP Meclis Üyesi Mehmet Genç, “Belediye bir karış alt yapıya dokunmadan yol yaparak işin içinden çıkıyor. Her dönem olduğu gibi, yapılan asfaltın tekrar yapılmaması için öncelikle Karasu’nun altyapı sorununun giderilmesi gerekmiyor mu? Yıllardır Karasu Ahmet Genç’in başkanlığı döneminde yapılan asfaltla ilerliyor. Her şeyi kendileri yapmış gibi göstermeleri doğru bir davranış değil. Karasu’nun mahallelerinde yapılan çalışmaların paralarının birçoğu vatandaşın cebinden çıktı. İş makinelerinin ücretlerini vatandaşın cebinden verdiğine defalarca şahit olduk. Ama kaymağını yiyen belediye oldu. Vatandaşın tek isteği teşekkürdü vatandaşa bir kez dahi teşekkür edilmedi” dedi.

Nefret-kin ve kibir

Belediyenin çalışmaları hakkında meclis üyelerine bile bilgi verilmediğini AK Partililer’in kendi aralarında karar aldıklarını belirten Genç, “Karasu Belediyesi faaliyete geçirdiği hiçbir proje hakkında bize bilgi verilmiyor. Fikir alışverişinde bulunmak bu kadar mı zor? Pastanın büyüğünü Karasu Belediyesi yesin ona sözümüz yok ama en azından bizlere de danışılması gerektiğini düşünüyoruz. Yapılan çalışmaları internetten görmek zorumuza gidiyor. Neden biz yokuz, neden bizden kaçılıyor? Sosyal Belediyecilik zihniyet anlayışı olmadığı için bizi çağırmıyorlar. Nefretle, kinle, kibirle, Karasu’ya hiçbir şey kazandıramayız. Menfaatleri doğrultusunda bizleri arıyorlar. Amaç hizmetse hep beraber hizmet etmeliyiz menfaatleri oldukları zaman bizleri çağırmamalılar. Karasu hepimizin İshak Sarı çevreye sergilediği kibirle hepimize zarar veriyor” ifadelerini kullandı.

İnsanları para değil

Karasu Belediye Başkanı’nın ve personelinin gözlerinin para ile bürünmüş gibi olduğunu öne süren Genç, “Her şey para olarak görülmemeli. Karasu halkını ve esnafları tamamen para olarak görüyorlar. Zabıta ekipleri park eden sürücüyü arıyor. Anında fotoğraf çekip ceza yazmak için can atıyorlar. Bir aracın bekleme süresi var. Saniyeler içinde park için yol kenarında duran bir araca ceza kesilemez. Bu kişiler düşman değil Karasu’nun insanı. Seni seçen insana en azından uyarıda bulun 5 dakika zaman ver, ihtara uymazsa ceza kes bu neyin kini, bu neyin nefreti. Paranın peşinde olunmamalı. En çok fotoğraf çekip ceza yazana belediye başkanı prim veriyor galiba. Karasu’daki zabıtalara eğitim verilmeli. Saniyeler içinde park cezası yazıldığını Karasu’da gördüm. Yasal süre var, halka eziyet yapılmamalı” diye konuştu.

Askıda kaldı

Karasu Belediyesi’ne sundukları birçok önergenin askıda kaldığını belirten Genç, “Seçilen her zaman suçlar. Sen zaten muhalefetsin der. Oysa iyi bir muhalefet iktidarı doğru yola sürükler. Başkan İshak Sarı, ilk üç toplantıdan sonra bizim varlığımızdan rahatsızlık duymaya başladı mı? Hatta bir meclis toplantısında da bir üyemiz için bizi bunalttı şeklinde cümle kullandı. Bu güne kadar en az 18 önerge verdik, ciddiye alınmadı” dedi. Genç, Başkan Sarı’nın spora ve sanata da bir kuruş harcama yapmadığını öne sürerek, “Başkan neden insanlardan kaçıyor? Neden çocukların arasına girmiyor? Takım elbise giyip insanlardan uzaklaşmak olmamalı. 23 aydır Karasu Belediyesi’nin spor komisyonundayım ama bir kez bile komisyon toplanmadı” dedi. 

22 Ocak 2021 , Cuma Bu haber toplam 205 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU