Pandemide ev yaşamı fotoğraflanacak27 Ocak 2021, Çarşamba

Koronavirüs nedeniyle dünya genelinde evlerine kapanmak zorunda kalan ailelerin ve ebeveynlerin gözünden “karantina” ve “pandemi”, fotoğraf yarışmasına konu oldu. Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi tarafından başlatılan yarışma “Eve dön kendine dön"  başladı.  Başvurular bilgi.agdsakarya@gmail.com adresinden, 15 Şubat tarihine kadar yapılabilecek.

Hikayeleri fotoğraflayın!

Yarışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, kovid-19 salgını nedeniyle daha önce hayal bile edilemeyen bir yaşamın deneyimlendiğine dikkat çekerek, “Sosyal izolasyon koşullarında ailelerimiz kendilerine birçok yeni ve yaratıcı yol buldu. Bizlerde istedik ki ailelerimizin beraberce hoş vakit geçirme imkanı bulduğu hikayesi olan fotoğrafları bir araya getirelim. Bir yandan yarışırken diğer yandan bu konuda örneklik ihtiyacı duyan ebeveynlerimize yardımcı olmayı amaç edindik.”

Birlikteliği artıracaklar

Pandemi döneminin her koşul altında devam ettiğinin ve zamanın kontrol edilemez bir hızla akıp gittiğinin altını çizen Çelik, “Evlerimizde boş boş otursak yahut arı gibi çalışsak ta değişemeyen bir gerçek var ki zaman akıp gidiyor. Bir şekilde her birimiz bunun farkına varmalıyız. Evlerimizde zamanı daha etkin kullanabileceğimiz faaliyetlerin arayışı içerisinde olmalıyız. Aksi bir durumda telefon, tablet, televizyon, bilgisayar derken sanal bir hayat yaşamaya başlıyoruz. Aynı ev aynı odanın içerisinde birbirleriyle iletişim kurmaktan aciz biyonik bedenler oluşuyor. En kötüsü de bizler bunun farkına bile varamaz hale geliyoruz. Milli Gençlik teşkilatlarının en önemli mücadelelerinden biri bu ve benzeri durumlar karşısında ailelerimizi olması gereken o huzurlu zamanlara rücu ettirmek amacıyla her yaş düzeyinde etkinlikler düzenlemektir.”

Fotoğrafları bize gönderin

Sakarya genelinde serbest zamanların nitelikli olarak geçiren birçok ailenin var olduğunu bildiklerini ifade eden Çelik, “Pandemi dönemini çok yoğun yaşadığımız bugünlerde  sanal ortamda gerçekleştireceğimiz bir fotoğraf  yarışması yapmaya karar verdik. Ailelerimizin evde birlikte geçirecekleri kaliteli zamana katkıda bulunmak bizleri heyecanlandırdı. Umarız sizlerin de hoşuna gider ve katılım sağlarsınız.  Sizlerden evinizde olduğunuz saatlerde ailenizle aktif vakit geçirdiğiniz etkinliklerin fotoğraflarını çekerek bize göndermenizi istiyoruz” dedi.

Ödüller ve seçme hakkı

Yarışmaya katılanların en fazla 3 fotoğraf yükleme hakkı vardır. Yarışmada dereceye giren vatandaşlara; Kitap Seti, Satranç Takımı, Mangala, Puzzle ve Kelimelik ödülleri verilecek.  Aynı zamanda ilk üçe girenler istediği hediyeyi seçme imkânına sahip olacaktır.  Yarışma sonuçları değerlendirildikten sonra 18 Şubat Perşembe günü saat 21.00’de sosyal medya hesapları üzerinden açıklanacaktır.  

Bu haber toplam 222 defa okundu.