Günün Tarihi:30 Haziran 2022

‘Hendek’te sahne almak istiyorum’


Parapsikolojist ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Şefi Sakaryalı sanatçı Akif Yener, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'nu ziyaret ederek, sanatsal çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Çalışmak istiyorum

Başarılı çalışmalarından dolayı Akif Yener’e teşekkür eden  Başkan Babaoğlu, “Ben seçimlere hazırlanırken Hendek halkı beni 'Bizim Turgut' lakabıyla onore etmiş ve büyük bir zaferle kazanmıştım. Bende Sakarya için ilk şarkı olan 'Onun adı efsane Sakarya' ve 'Sakaryaspor 50. Yıl Marşı' (Bu kalp seninle Sakaryaspor) ve 'Ne aşk ne hayat' eserleriyle Sakarya tarihine altın harflerle yazılan sanatçımız Akif Yener'i 'Bizim Akif Yener' diye tanımlayarak bizden olduğunu hatırlatmak ve onore etmeyi görev addediyorum. Ben müziğin belli bir oranda içinde olan bir insanım. Zaman zaman şarkı okuyan ve müzik camiasını iyi anlayan bir insanım. Şehirler kültür ve sanatla daha bilinçli ve hızlı gelişir. Başkanlık dönemimde sanatsal anlamda etkinlik ve faaliyetlere pandemi sonrası sıklıkla yer vereceğiz. Bu vesile ile Sakaryalı sanatçımızı dahası Bizim Akif Yener'le kültür sanat etkinliklerinde olabildiğince çalışmayı arzu ediyoruz” dedi.

Sahne almak istiyorum

Sanatçı Akif Yener, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yaygınlaşma ve gelişmesi adına çok sevindiğini, şahsına ithaf edilen sözlerin de gurur verici olduğunu belirterek, “Hendek Belediye Başkanımız sayın Turgut Babaoğlu'nun şahsımı 'Bizim Akif Yener' lakabıyla tanımlaması beni çok mutlu etti. Bir şehir için milli olmak, herkes tarafından kabul görmek ve eserleriyle onore edilmek bir insanın hayatında yaşayabileceği en güzel mertebe. Sakarya için üretmeye devam ediyorum ve sevenlerime büyük saygı duyuyorum. Başkan Babaoğlu’nun özellikle müzik kültürüyle ilgili ve belli yeteneklere sahip olması beni çok sevindirdi. Kendisine güzel sohbeti ve misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca ben de Hendek ilçemizde  düzenlenecek etkinliklerde sahne almayı çok arzu ediyorum” diyerek, 5 şarkıdan oluşan Maxi single’ni imzalayarak hediye etti. 

28 Ocak 2021 , Perşembe Bu haber toplam 282 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU