Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

Sapanca’da her yer denetleniyor


Sapanca’da, salgın riskine karşı vatandaşın sağlığı için yapılan denetimlerde kapanan işyerleri, pazaryerleri, marketler, fırınlar ve işletmeler tek tek kontrol ediliyor. Uyulması gereken kurallar konusunda esnafı bilgilendiren zabıta ekipleri, vatandaşları da satılan ürünlere dokunmamaları konusunda da uyarıyor.

Güvenli alışveriş

Sapanca Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs vakalarının artışı nedeniyle ilçedeki denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri, genelge kapsamında kapanan işyerlerinin kapalı olup olmadığını denetlerken, diğer taraftan da ilçede faaliyet göstermeye devam eden işletmelerin hijyen ve temizlik kurallarına uygunluğunu inceliyor. Zabıta ekipleri, vatandaşların daha güvenli ve kaliteli alışveriş yapması amacıyla da pazaryerlerinde hijyen, sosyal mesafe denetimleri gerçekleştiriyor.

Hijyen önemli

Ekipler, esnafa tezgâhlar arasında güvenli mesafe oluşturmaları yönünde bilgilendirme ve uyarıda bulunurken; vatandaşlar da tezgâhlarda satılan ürünlere dokunmamaları konusunda uyarılıyor. Sapanca Zabıta Müdürü Suat Balkaya, temizlik ve hijyen kurallarına her zamankinden daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, salgının ancak bu hassasiyetlerle sona erdirilebileceğinin altını çizdi.

Halkın sağlığı

Müdür Balkaya, “İlçe genelinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak için belediyemizin tüm birimleri pek çok çalışma yürütüyor. Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizle de denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra yine vatandaşımızın yoğun bir şekilde uğradığı pazaryerlerimizde de denetimlerimiz devam ediyor. Pazar esnaflarımız ve alışveriş yapan vatandaşlarımızı gerekli önlemleri almaları için hem bilgilendiriyoruz hem de uyarıyoruz.”

Kalabalıktan uzak durun

Suat Balkaya,  “Bu vesileyle bir kez daha Sapanca’da yaşayan ama özellikle de yaşlı ve kronik hastalığı bulunan tüm vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça kalabalık yerlerden uzak kalmasını istiyoruz. İlçemiz genelinde denetimlerimiz devam edecek. Halkın sağlığı her şeyden önemli. Onun için hep birlikte ülkemizde ve dünyada hızlıca yayılan bu salgına karşı temizlik ve hijyen kurallarına uyarak atlatacağız” dedi. 

29 Ocak 2021 , Cuma Bu haber toplam 310 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU