Günün Tarihi:6 Aralık 2021

Köye dönüşümü konuştular


MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Adapazarı Taşlık Mahallesi Muhtarı Erhan Kaya ve aza heyetini ziyaret ederek imar sorunları, toplulaştırma ve kırsal mahalleye dönüş konuları hakkında istişarelerde bulundu.

Dönüş kapısı açıldı

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Oturak’a, meclis üyeleri Ali Eroğlu ve Kayhan Alver, ilçe yönetim kurulu üyeleri ile Mahalle Başkanı Nafiz Kalfa eşlik etti.  Toplantıda imar sorunları, toplulaştırma ve kırsal mahalleye dönüş konuları ele alındı.  Muhtar Kaya ve heyetinden aldığı talep ve sıkıntıları gerekli kamu birimlerine ileteceğini ifade eden MHP İlçe Başkanı Oturak, “Tarımsal faaliyetlerin yoğun şekilde yürütüldüğü köyden mahalleye dönen yerlerin ortak sıkıntıları var.  Geçtiğimiz aylarda 5216 sayılı Büyükşehir Belediye kanununa getirilen ilave madde ile bu bölgelere tekrar kırsal alana dönüş kapısı açıldı. Vatandaşlarımız bu durumda ölçüp biçecek, mahallemizde tarım ve hayvancılık faaliyetlerini yürütebilmek için kırsala mı döneceğiz yoksa şehir merkeziyle mi bütünleşeceğiz. İkisinin bir arada olması mümkün gözükmüyor” dedi.

Çiftçiyi güçlendirmek

Arazi toplulaştırması ile ilgili konulara da değinen Halil Hakan Oturak, “Toplulaştırmanın bir yönetmeliği ve usulü var. Muhtarlıkların, köy ileri gelenlerinin, yerel yönetimlerin işin içinde olduğu, teknik alt yapının planlandığı kadar, sosyal ilişkilerin, veraset konularının da göz önünde bulundurulduğu bir çalışma ile bu konuyu çözüme kavuşturmak hem çiftçimizi memnun edecek hem tarımsal faaliyetlerimizi güçlendirecektir. Masa başı planlarla araziyi toplulaştırayım derken milletin arasına ayrık otu ekilmesine itirazımız var” dedi. 

5 Şubat 2021 , Cuma Bu haber toplam 236 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU