Günün Tarihi:4 Mart 2021

Ferizli esnafı kooperatifleşti


S.S. Kuzey Ferizli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi kuruldu.

Hızla sanayileşen Ferizli’de S.S Kuzey Ferizli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin ihtiyaçtan kurulduğunu belirten Başkan Önder Bahadır, “Ferizli ve çevresi hızla sanayileşmekte ve aynı zamanda artan nüfusu ile esnaflık yapacak daha fazla işyerine ihtiyacımız bulunmaktadır” dedi.

 

Dükkan kalmadı

Başkan Bahadır, “Ferizli’de küçük esnaflar artık deden, babadan kalma eskiden olduğu gibi iş makinaları ile değil, gelişen son teknoloji ile çalışmaya başladı. Bu da yatırım acısından cazibe merkezi olan ilçemizde nüfus ve istihdam artışını getirdi. Bu nedenle mevcut olan sanayi sitelerimiz de boş dükkan bulunmamaktadır. Esnaf arkadaşlarımız sanayi sitesinde yer olmadığı için mecburen mahalle aralarında cadde üzerlerinde faaliyetlerine devam etmektedirler” dedi.

 

Sanayi sitesi

Bahadır, “Ortaya çıkan bu ihtiyaç nedeniyle esnaf arkadaşlarımız ile birlikte bu kooperatifi kurduk. Yeni küçük bir sanayi sitesine ihtiyaç duyulmaktadır. Esnaf arkadaşlarımız ile birlikte toplanıp mevcut olan zor şartlar altında çalışan arkadaşlarımızın bir arada olması, sosyal donatı alanları ile alt yapı ve üst yapısıyla modern bir yapı inşası çalışmalarına başladık. Bu nedenle S.S. Kuzey Ferizli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifini resmen kurduk. Kurum ve kuruluşlarımızla görüşmelere başlayıp daha iyi nasıl yapabiliriz diye fikir alış verişinde bulunuyoruz. Mart ayı başından itibaren esnaf arkadaşlarımız ile birlikte tekrar toplantılar yaparak çalışmalar hakkında bilgilendireceğiz” dedi. 

6 Şubat 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 5142 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU