Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Yeşiltepe Ortaokulu’nda Avrupa etiketi heyecanı


İlimizin başarılı okullarından Erenler Yeşiltepe Ortaokulu üç yabancı ortağıyla birlikte Wonder(full) Learning adlı bir projeyle eTwinning platformunda yer aldı.

Okul ortaklığı

Uzaktan eğitim dönemini canlı dersler ve farkındalık oluşturan çalışmalarla geçiren Yeşiltepe Ortaokulu İtalya’dan iki, Romanya’dan bir okul ortağıyla birlikte başladığı proje sonunda ulusal ve uluslararası kalite etiketi ödülünü kazanmayı hedefliyor.

 

İngilizce edinim

Yeşiltepe Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerinin aktif olarak yer aldığı projeyle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Feyzi Altun, projede amaçlarının öğrencilerin yaşam boyu öğrenmelerine katkı sağlamak olduğunu ifade ederek “Öğrencilerimiz bu projeyle birlikte İngilizceyi aktif olarak kullanacak, materyal tasarlayacak, tasarladıkları materyalleri İngilizce edinimleri için kullanacaklar. Proje kapsamında düzenlenen İngilizce ve Türkçe seminerler sayesinde güvenli internet kullanımı ile ilgili yetkin kişilerden eğitim alabilecekler” dedi.

 

Teknoloji kullanımı

Altun, “Ayrıca platformdaki yabancı ve Türk arkadaşlarıyla iletişim kurabilecek ve bugün hayati önem taşıyan teknoloji kullanımıyla ilgili kendilerini geliştirecekler. Çeşitli web 2 araçlarını (Renderforest, word mint, movie maker, Canva, padlet) kullanabilecekler. Biz bu proje ile öğrencilerimize gelişimi vadediyoruz. Ulusal ve uluslararası kalite etiketi ödülü almak gibi bir hayalimiz var. Daha fazla bilgi için okulumuzun sitesinde yer alan proje tanıtım videomuzu izleyebilir ve bizi takip edebilirsiniz” dedi.

 

 

10 Şubat 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 1783 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU