Günün Tarihi:4 Mart 2021

Bakkal esnafı sayısı arttı


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, pandeminin etkilerine rağmen 2020 yılında en çok tercih edilen mesleklerin başında yine bakkalların geldiğini açıkladı.

Esnaf ziyaretleri kapsamında Serdivan’da faaliyet gösteren üyelerini işyerlerinde ziyaret eden Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, istek ve sorunları dinlemeye devam ediyor. Sakarya Bakkallar ve Bayiler Odasının üyelerinden aldığı güç ile her geçen gün büyüdüğüne dikkat çeken Başkan Akdardağan, “Sakarya’nın en güçlü odası olarak hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Zorlu geçen 2020 yılında koronavirüs salgını, kısıtlamalı çalışmalar ve ekonomik dalgalanmalara rağmen mesleğimiz yine en çok tercih edilen meslekler arasında yer almıştır. Her yıl yaşadığımız aynı heyecan ve azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Başkan Akdardağan, “2020 yılında en çok tercih edilen meslekler arasında yine bakkallar yer almıştır. Geride bıraktığımız zorlu yılda pandemi etkilerine rağmen aramıza 161 yeni esnafımız katılırken, 209 esnafımız ise mesleği bırakmıştır. Mevcut üye sayımız 1090’ı bulmuştur. Sakarya’nın vefalı bakkalları, çalışanları ve aileleriyle birlikte sayımız oldukça çoğalmıştır. Sakarya’nın en büyük meslek ailesi olmanın heyecanını yaşarken, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya, her zaman örnek olmaya ve sesimizi gür bir şekilde duyurmaya devam edeceğiz. Her bir bakkalımız, her bir esnafımız bizim için çok önemlidir. Bu doğrultuda üyelerimizin menfaatlerini ön planda tutarak, çalışma koşullarının düzeltilmesi, sorunların çözümü ve beklentilerinin karşılanması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

11 Şubat 2021 , Perşembe Bu haber toplam 4953 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU