Günün Tarihi:29 Temmuz 2021

Sigarayı bırakana ikramiye


Erenler’de faaliyette bulunan Sunan Malzemecilik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Sunman, çalışanları sigarayı bıraksın diye kampanya düzenledi.

Yarım maaş

Sigarayı bırakan işçilerine yarım maaş ikramiye sözü veren Lütfü Sunman,  “Sosyal olarak birbirini tanımak zorunda olan iki insan önce birbirinin kötü akışkanlığı olup olmadığını öğrenmek ister. Bu konuda genelde alınan cevaplar sigaradan başka kötü alışkanlığım yok olur. Bu demektir ki sigara hem toplum tarafından hem de kişiler tarafından kötü alışkanlık olarak kabul edilmiştir. Peki, kötü alışkanlık olarak tarif edilen bu olayı insanlar niçin yapar? İşte buna toplum bilimcileri bile tatmin edici cevap veremezler. Bu alışkanlıktan kurtulmak için sadece devletin kural koyması elbette yetmez. Toplumsal çaba ve kişisel çabanın da olması gerekir” dedi.

Örnek olacağız

Lütfü Sunman, “Bundan yola çıkarak şirketimizde böyle bir kötü alışkanlıktan kurtulmak için teşvik ve ödül düşündük. Kendi elemanlarımız içinde sigarayı bırakan ve 30 Haziran 2021’den sonra 31 Aralık 2021’e kadar sigara içmeyen elemanlara 5 Ocak 2022’de yarım maaş ikramiye sözü ile sigarayı bırakmayı teşvik etmiş olalım. Bu düşünce ve icraatımız diğer diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olacağına inanıyorum” dedi. 

12 Şubat 2021 , Cuma Bu haber toplam 252 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU