Günün Tarihi:4 Mart 2021

Hendek’e 112 Acil İstasyonu


Hendek Belediyesi, sağlık yatırımı kapsamında Köprübaşı Mahallesine 112 Acil Sağlık İstasyonu’nun yapımını üstlendiğini duyurdu.

Belediye yapacak

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, ilçenin nüfusundaki artışa bağlı olarak 2 olan 112 Acil Yardım İstasyon sayısının Sağlık Bakanlığı onayıyla Sakarya Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3’e çıkarıldığını duyurdu. Başkan Babaoğlu, 3.Acil Yardım İstasyonunun ivedilikle Hendek’e kazandırılması adına bina yapımının Hendek Belediyesi tarafından üstlenildiğini açıkladı.  Sağlık alanında hayat kurtaracak önemli bir yatırıma imza atıldığını anlatan Babaoğlu, “Devletimiz sağlık alanında büyük yatırımlar ve atılımlar yapıyor. Bizde Hendek Belediyesi olarak katkı sunmak istedik. Devletimiz çok güçlü. Sağ olsun Devlet Büyüklerimiz bizim bu teklifimizi geri çevirmedi. Allah Devletimize ve milletimize zeval vermesin” dedi.

Hayati önem

Acil sağlık istasyonun temelinin atıldığını, 80 metrekarelik istasyon ve çevre düzenleme çalışmalarının 2 ay içinde tamamlanacağını belirten Babaoğlu, “ 112 Acil İstasyonunun önünde bulunan yeşil alanda 1 adet mini futbol sahası, çocuk oyun grubu ve spor aletleri yer alacak. Futbol sahasıyla, yeşil alanlarıyla, oyun grupları ve spor aletleriyle yeni projemizin Hendek’imize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Acil hastalık ve yaralanmalarda sağlık ekiplerinin olay yerine en kısa sürede intikali hayati önem taşıyor. Sağlık Bakanlığımıza, Sakarya Valimize ve İl Sağlık Müdürümüze teşekkür ediyorum. Devletimiz çok büyük ve çok güçlü. Devletimiz var olsun” dedi.

12 Şubat 2021 , Cuma Bu haber toplam 4722 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU