Günün Tarihi:8 Mart 2021

Arma Filtre’de sözleşme sevinci


Türk Metal Sendikası’nın yetkili olduğu ve bin 400 işçinin çalıştığı Arma Filtre’de iş sözleşmesini imzaladıklarını açıklayan Sendika Başkanı Olcay Meriç, “Sosyal haklarla birlikte yüzde 22’yi bulan oranda bir zam aldık. İşçimize hayırlı olsun” dedi.

Görüşme bir ay sürdü

Sakarya 1.OSB’de bulunan ve bin 400 işçinin çalıştığı Arma Filtre Fabrikasında toplu iş sözleşmesi sevinci yaşanıyor. Fabrikada yetkili sendika olan Türk Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç işçinin haklarını savunan bir sözleşme imzalandığını belirterek, “ Koronavirüs salgınının olduğu bu zor dönemde bir ay gibi kısa bir sürede sözleşmemizi imzalamanın mutluluğunu işçi kardeşlerimizle birlikte yaşıyoruz. Sendika olarak her yerde olduğunu gibi sözleşme görüşmelerinde de işçinin hakkını sonuna kadar savunduk ve iyi şartlarda bir sözleşmeye imza attık” dedi.

Yüzde 22 zam

İmzalanan sözleşmenin işçilere 900 ile bin lira arasında bir kazanç sağlayacağını ifade eden Başkan Meriç, “ Sosyal haklarla birlikte yüzde 22 gibi bir orana imza atıldı. Zor şartlarda çalışan arkadaşlarımızın bütün haklarını sonuna kadar savunduk ve kazandık. Sözleşme süresince bizden desteğini esirgemeyen Genel Başkanımız Pevrul Kavlak ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Halil Faki Erdal'a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Meriç ayrıca sözleşme sürecinde karşılıklı mutabakata vardıkları Arma Filtre yönetimine de teşekkür etti.

Sevinci birlikte yaşadılar

Sözleşmenin imzalanmasının ardından fabrikada işçilerle bir araya gelen Olcay Meriç sözleşme sevincini de Arma Filtre çalışanları ile birlikte yaşadı. Fabrika çalışanı işçiler sözleşme süresindeki çabalarından ötürü Başkan Meriç’e çiçek takdim etti. Burada işçilere bir konuşma yapan Olcay Meriç, “Bitirdiğimiz sözleşme ile işçilerimizin mutlu olması hepimizi daha da mutlu ediyor. Bizlere layık görülen bu görevin yüklemiş olduğu sorumluluğun farkındayız. Bu sorumluluk gereği daima önümüze bakacağız ve daima çalışacağız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Fabrikadaki kutlama sonrasında iş yeri temsilcileri ve işçiler Başkan Olcay Meriç’i bir kez de sendika binasında ziyaret ederek teşekkür etiler. Başkan Meriç ve işçiler birlikte pasta kestiler.

15 Şubat 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 5701 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU