Günün Tarihi:18 Ekim 2021

‘Ekmeğimizi çalıyorlar’


Sakarya’da S Plakası olmayan korsan servis araçlarının cirit attığını söyleyen Otobüsçüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Cevat Demir, “Esnafımızın emeği ve ekmeğini çalıyorlar. Yetkililere sesleniyoruz artık korsanı durdurun” dedi.

Ateş püskürdü

Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Cevat Demir, ‘S Plakası’ olmayan ve korsan taşımacılık yapanlara ateş püskürdü. ‘S’ plaka alan ve taşımacılık yapmak için bütün şartları yerine getiren esnafın hakkının yendiğini ifade eden Başkan Demir, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında esnafı korumak ve kollamak amacı ile servis araçları S plakla ile tek çatı altında toplanmıştır. Ancak S plakaya geçilmesinin üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen esnafın kollandığını söyleyemiyoruz. Bu altı yılda korsan taşımacılık önlenemedi. Bu korsan taşımacılık yapan araçları tüm ilçelerde ve merkezde Emniyete ve Jandarma’ya dilekçe ile bildirmemize rağmen çalışmaya devam ediyorlar” dedi.

 

Cirit atıyorlar

‘S Plakası’ olmayan araçların Sakarya’da cirit attığını ifade eden Demir, “ Polis ve Jandarma’nın yanı sıra bu şikayetlerimizi oda olarak CİMER’e de yaptık. CİMER’in şikayetimiz hakkında ilgili kurumlardan aldığı cevap ise ‘ Yapılan şikayete istinaden belirli zaman aralıklarında Emniyet yetkilileri ve kolluk kuvvetleri ile birlikte denetimler yapılmakta ve S plakası olmamasına rağmen servis taşımacılığı yapan araçlara idari işlem yapılmaktadır’ savunması oldu. İlgili kurumların CİMER üzerinden yaptığımız şikayete savunması bu ancak böyle bir uygulama yok. Kimseye ceza kesilmiyor” diye konuştu.

 

‘Cezayı biz yiyoruz’

Demir, “ S Plakası olmayan araçlar ceza yemeden araçları bağlanmadan çalışmaya devam ediyor ancak bizim oda mensubu S Plaka sahibi üyelerimiz Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yıllık ruhsat vizelerini yapıştırmayı biraz geciktirseler bile ceza yiyorlar hatta arabaları bağlanıyor. Bizim araçlarımıza cezai işlem uygulanırken de S Plakasız korsan servis araçları yanımızdan geçip gidiyor. İlimizdeki korsan servis araç sayısı azımsanmayacak kadar fazla” dedi.

 

Dur denilmeli

Servis araçlarının 2020 yılından beri çalışamadığını da hatırlatan Demir, “Esnafımız zaten zor durumda ama hala korsana dur denilmiyor. Şu anda Sakarya’da 3 bin 300 S plakalı araç var ve çoğu işsiz. Bu insanların işsiz kalmasının ve evlerine ekmek götürememelerinin sebebi de korsan taşımacılık yapanlar ve korsana göz yumanlardır. Emeğimizdeki hırsızlara artık dur diyelim” şeklinde konuştu

16 Şubat 2021 , Salı Bu haber toplam 482 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU