Günün Tarihi:4 Mart 2021

Hoş geldin mutasyon (!)


İlk olarak İngiltere’de görülen mutasyona uğramış koronavirüs hemen-hemen tüm Türkiye’de görülmeye başlandı.

Üç ülke

Şu ana kadar mutasyona uğramış koronavirüs vakaları dünyada İngiltere, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Brezilya’da görüldü. Yayılma hızı çok fazla olan ve İngiltere’de görülen mutasyona uğramış koronavirüs Türkiye’de de etkili olmaya başladı.

Yeniden yükseldi

Sakarya’da  günlük vaka sayısı bir ara 50 dolayına düşmüşken son günlerde yeniden 100 dolayına yükseldi. Hatta vaka sayıları sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde bile yükselen eğilimi gösterdi.

Komşuluk ilişkileri

Vaka sayılarının hafta sonlarında bile artmasının en büyük nedeni komşuluk ilişkileri olarak gösteriliyor. İl dışından seyahatten dönenler beraberinde korona virüsünü de getiriyor. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle virüs taşıyan komşularına gidenler bulaş alıyor. Aman dikkat ! Virüs kolay kolay gidecek gibi değil…

Günlük vaka sayısı 109

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Buna göre, koronavirüs vakaları her 100 bin kişide Sakarya’da 76.77 oranında oldu. Bir haftalık olan sayı günlüğe dönüştüğünde ise, günde ortalama 109 kişiye Sakarya’da koronavirüs teşhisi konulduğu ortaya çıktı. Bakanlık her hafta bu rakamı açıklayacak.

 

17 Şubat 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 3732 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU