Günün Tarihi:4 Mart 2021

AK Kadınlarda Turan dönemi


AK Parti İl Kadın Kolları’nın dün gerçekleştirilen 6. Olağan Kongresi’nde 7 yıl il başkanlığı yapan Zehra Hatipoğlu görevimi Yasemin Turan’a devretti.

AK Parti İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi dün gerçekleştirildi. Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Sorumlusu Tülay Beşkonak Özçay, AK Parti Genel Merkez MYK ve MKYK üyeleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, teşkilat mensupları ve davetliler katıldı. Kongrede 7 yıldır İl Kadın Kolları Başkanlı yapan Zehra Hatipoğlu görevi Yasemin Turan’a devretti.

 

Birlik olacağız

Gara şehitleri için yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından başlayan kongrenin açılış konuşmasını AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan gerçekleştirdi. Kongreye katılanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Turan, “ Kutlu yolculuğumuzun 20’inci yılına yaklaşıyoruz. AK Parti ülkemizi yeniden şahlandırmıştır. AK kadınlar olarak ülkemiz için canla başla çalışmaya gönüllü dava neferleriyiz. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi AK Parti’nin büyük düşünen AK Kadınlarıyız. Biz büyük düşünürsek eylemlerimizin sonuçları da büyük olacaktır. Bizim bu yolda dedikoduya, gereksiz kaprislere ve sen-ben davasına değil birlik olmaya ihtiyacımız var” dedi.

 

Teröre lanet olsun

Turan’ın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise, ““Hepimizin başı sağ olsun. Teröre ve terör sevicilerine bir kez daha lanet olsun. Bizler inşallah şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız” dedi. Başkan Yüce, “Bizler Allah’a hamdolsun milletimize hizmet etmenin tadına varmış bir topluluğuz. Reisimiz, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan sizlerden çok şeyler bekliyor. Kadınlarımızın hizmetteki önemini en iyi biz biliriz” ifadelerini kullandı.

 

Sakarya’mız kazanacak

Yüce, “Bugün şehrimizin kadın kollarının ve teşkilatımızın daha da güçlenmesi için bir aradayız. Biraz sonra yapacağımız seçimin tek kazananı Sakaryamız olacak. Tazelenecek, yenilenecek, kendimize gelecek ve ülkemize, milletimize ve devletimize aşkla, sevdayla hizmet edeceğiz. Bu düşüncelerle kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Yüreğimiz yanıyor

Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ise, “ Yüreğimiz yanıyor. 13 aslanı, 13 evladı toprağa verdik. Sadece ailelerinin değil hepimizin yüreği yanıyor. Bütün Türkiye duaları ile onların yanında. Bizlere düşmanlarımıza karşı dik durmak yakışır. Mücadelemize devam edeceğiz” dedi. Atabek kongrenin de hem Sakarya’ya hem de Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni etti.

 

Çok çalışacağız

İl Başkanı Yunus Tever, “AK Parti sayesinde bugün yeni Türkiye'yi inşa eden kadınlarımıza yaptığımız hizmetlerimiz, elhamdülillah saymakla bitmez. Bununla büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Biz AK Parti olarak bu ülkedeki tüm kadınları koruyacağız, kollayacağız, hep daha iyisini yapmak için çalışıp çaba sarf edeceğiz. Bazen şefkat, bazen nezaket, bazen enerjinizle Sakarya teşkilatının büyük bir parçası oldunuz. Sizlerle birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Genel Başkanımıza yol arkadaşlığı yaptığımız, onu bir dünya lideri haline getiren emekleriniz için takdirlerimi sunuyorum” dedi.

 

Atacak çok adım var

Tever, “ Ülkemizin demokrasiden ekonomiye kadar hemen her alanda en üst lige çıkmasının ifadesi 2023 hedeflerimizdir. Gerçekleştirdiğimiz kongrelerimizde, partimizi 2023 seçimlerine taşıyacak yeni kadrolarımızı belirliyoruz. Toplumun her kesimini kucaklayan yeni kadrolarımızla, hem 20 yıllık geçmişimize sahip çıkacak, hem de geleceğe yönelik hedeflerimizi bu teşkilat yapılarımızla yarınlara taşıyacağız inşallah. Daha atacağımız çok adım, yapacağımız çok iş var. Daha çok demokrasi, daha çok kalkınma, daha çok refah, daha çok huzur, barış ve kardeşlik yolunda dünkünden daha heyecanlı ve daha azimli bir şekilde yolumuza devam etmek mecburiyetindeyiz. ” ifadelerini kullandı.

 

2023 hedefi

Kongrelerin bir bayrak yarışı olduğunu belirterek sözlerine başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “ Ülkemiz biz iktidara gelmeden önce ne haldeydi hepimiz biliyorsunuz. Demokratikleşme ve özgürlük anlamında da ekonomi ile birlikte geldiğimiz nokta ortadadır. Bizler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında yanında durmaya devam edeceğiz. Meydanı boş bırakmayacağız. Memleketimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Siyasetin içinde olacağız ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkemizi geliştirmeye devam edeceğiz. 2023 hedefine hatta 2053 ve 2071 hedeflerine de birlikte ulaşacağız” dedi. Konuşmaların ardından seçime geçilirken Yasemin Turan AK Parti Kadın Kollarının yeni başkanı seçildi. (Akın ERDEN)

 

Yasemin Turan’ın yönetiminde ise şu isimler yer aldı.

Asiye Büşra Özaçar, Ayşenur Alkış Çiftçi, Belgin Demirağ, Betül Ekici, Beyhan İlhan, Beyzanur Demir, Burçin Dereli, Büşra Duygu Alptekin, Canan Boncukçu, Dilek Meral, Dilek Yılmazer, Edanur Ülgen, Elif Bilge Gür,  Esma Demir, Esra Altundaş, Filiz Çimen, Füsun Kıratlı, Gamze Önsoy, Gökçe Kahkeci, Hediye Filiz, Kevser Abiş, Melek Çavuş, Merve Selen Akın, Mevlüde Pehlivan, Nagihan İkiz,  Necla Bostancı, Nilüfer Ak, Nurdan Altun, Perihan Şahin, Rümeysa Dönmez, Rümeysa Yılmaz, Saliha Rabia Gezer, Sedanur Küçükosman, Seher Yay, Sema Erol, Sevilay Çıkrıkcıoğlu, Sevim Ekim, Sibel Bilal, Şahinde Baygül, Şevval Kaya, Şüheda Yılmaz, Şükriye Erdemir, Tuba Bayraktar, Tuğba Arık Tuğba Değer, Ukba Serbes, Yasemin Fındık, Zehra Yazar, Zeynep Avcı

Yedek üyeler; Elif Kocabey, Merve Şahinkaya, Çağla Çelik, Ayşen Açıkgöz, Zühal Bıyıkoğlu, Serpil Aydın,  Huriye Rendeci,  Tuğba Öztürk Karaaslan, Fatma Yüce,  Filiz Erbay, Esma Yılmaz, Mürüvvet Tomor, Hanife Kalaycı, Nurdan Acar, Pınar Dizman, Reyhan Yazıcıoğlu, Elif Çabaş, Zeynep Keskin, Nurhan Mor, Fatma Şimşek, Arzu Madak, Aysel Sinan, Ebru Şirin Yıldırım, Cavide Çelik,  Feride Şenlik

Büyük kongre delegeleri: Yasemin Turan, Nadire Zehra Hatipoğlu, Filiz Yüce, Hatice Genç, Nurten Birincioğlu, Serap Yıldız, İlknur Armağan, Hüsna Koç, Şükran Şen, Seher Dündar, Müzeyyen Uçar, Nesrin Basmacı, Meva Eryiğit, Zeynep Kanber,  Esra Turan, Arzu Akçay, Siber Bacı, Çiğdem Başkan.

Büyük kongrede yedek delegeleri: Fatma Varol, Şehime Kaya, Özlem Özel, Emine Kavakçı Tosun, Nursel Özkılıç, Günnur Çelik, Hatice Mermer, Sevgi Sarı, Canan Çakmakçı

 

 

18 Şubat 2021 , Perşembe Bu haber toplam 2667 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU