Günün Tarihi:4 Mart 2021

Hendek’te aşılama sürüyor


Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Tekin Ulaş Karatepe, Aile Sağlığı Merkezleri’nde ve Devlet Hastanesi’nde aşı çalışmalarının sürdüğünü ve aşı olan vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

65 yaş üstü aşılanıyor

Bağışıklamanın ne olduğunu açıklayan İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Karatepe, “Kişinin aşılama yoluyla bir hastalığa karşı korunma sürecidir. Aşıların bulunmasıyla kişilerin bağışıklık sistemlerinde bazı bulaşıcı hastalıklara karşı dirençleri gelişebilmiştir. Hendek İlçe Müdürlüğümüz koordinasyonu ile ilçemizdeki Aile Sağlığı Merkezleri ve hastanede  65 yaş üstü kişilerin koronavirüs aşıları ile ilgili bağışıklama hizmetleri devam ediyor.”

Sağlıkçılarımızın özverisiyle

Sağlık Bakanlığı’nın aşı programı çerçevesindeki uygulamaların önemini vurgulayan Uz. Dr. Tekin Ulaş Karatepe,  “Sağlık personelimizin özverili gayretleri sayesine bağışıklama hizmetleri özenli bir şekilde sağlanıyor. Planlama ile aşıyla önlenebilir hastalık sürveyansının güçlendirilmesi ve toplumsal katılım ve eğitim boyutlarını  bir arada tutarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Olumsuz kış şartlarına rağmen  personelimiz 65 yaş üstü  aşı tanımlanmış grubun aşılarını  uyguluyor. Uygulama sonrası gözlem, değerlendirme ve acil durumları titizlikle koordine ediyoruz” dedi.

Sağlık durumları iyi

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü  bu arada  yataklı ve evde olan yaşlıların evlerine sağlık ekibi yönlendirerek  hizmetlere devam ederken, riskli durumda olanların hastaneden randevu almalarını öneriyor. Hendek Melek Nişancı Huzurevi  yaşlılarının bağışıklamalarında ikinci doz uygulamanın tamamlandığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

19 Şubat 2021 , Cuma Bu haber toplam 3295 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU