Günün Tarihi:4 Mart 2021

1000 Okul Projesi'ne 176 milyon lira destek


Milli Eğitim Bakanlığı, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" ile okulların altyapısının güçlendirilmesi ve eğitim ortamlarının zenginleştirilmesinin de aralarında olduğu destekler kapsamında, 176 milyon liralık yatırım yaptı.

Üç aylık bölüm

Milli Eğitim Bakanlığının yazılı açıklamasına göre, Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi'nin 2021 yılı ilk performans değerlendirme toplantısı, Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında düzenlendi. Toplantıda, projenin ilk üç aylık bölümü, proje performans göstergeleri dikkate alınarak değerlendirildi. Proje kapsamında 1000 okula 1000 kütüphane kuruldu. Ayrıca, 200 milyon liralık bütçenin 85 milyon lirası 2020'de kullanılarak, bu okulların mevcut laboratuvar ve atölyeleri de güçlendirildi.

 

Tahsisli ödenek

Projede yer alan 1000 okulun bakım ve onarımlarına da öncelik verildi. Bunun için geçen yıl 50 milyon liralık yatırım yapıldı. 2021 yılı için güçlendirme kapsamındaki okullara 250 milyon lira ödenek tahsis edildi. Proje kapsamında 1000 okuldaki öğretmenlere yönelik ilk yardım, fikri mülkiyet hakları ve ölçme ve değerlendirme yöntemleri eğitimleri de sürdürülüyor.

 

Takvime göre ilerliyor

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" ile bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmayı, diğer taraftan da okullar arası başarı farklarını azaltmayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti: "Projeyi 3,5 ay önce başlattık. 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını içeren çok kapsamlı bir proje. Şu an her şey takvimine göre ilerliyor. Bugüne kadar okullarımıza 176 milyon lira yatırım yaptık. Bu toplantıda da projenin 3,5 ayını ve önümüzdeki aylarda yapılacak çalışmaları da ayrıntılı bir şekilde arkadaşlarımızla birlikte değerlendirdik." Projenin değerlendirme toplantısına, bakanlık yöneticileri ve 81 ilin milli eğitim müdürleri katıldı. 

19 Şubat 2021 , Cuma Bu haber toplam 1203 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU