Günün Tarihi:4 Mart 2021

Bu okulda geleceğin bilim insanları okuyor


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı ‘Canlı Okul Tanıtım’ günleri Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile devam etti.

Uzman kişiler

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci kanaat döneminin başlamasıyla 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın altıncısı Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde  zoom üzerinden yapıldı. Aynı anda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanan tanıtıma öğretmenler, veliler ve 8. sınıf öğrencileri katıldı.

 

Eğitim programı

Canlı yayında yöneltilen soruları Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Müdür Yardımcısı/Rehber Öğretmeni Bilgin Bil tarafından cevaplandırıldı. Lise Müdürü Eray Uğur Çam, okulun öğrencilere sunduğu fırsatlardan, eğitimdeki temel tuğlalardan birini oluşturma süreçlerinden bahsetti. Rehber Öğretmeni Bilgin Bil, uygulanan eğitim programına, temel misyonu sayısal alanda bilim insanı yetiştirme hedefine, sosyal-sportif çalışmaların yanında yapılan projelere ve kazanılan derecelerin önemine değinerek, “Öğrenciler birbirinden öğrenir, uygular, bu yüzden birlikte hareket etmek önemlidir” dedi.

 

Giriş bileti

12. Sınıf öğrencisi Azra Genç de söz alarak, fen lisesi öğrencisi olmanın özveri gerektirdiğini, öğretmen-öğrenci iş birliği içinde yol alınarak hareket edildiğini belirterek, “Fen lisesine girmek için alınan puan sadece giriş biletidir, başarı ise sonrasında gösterilen performanstır” dedi.

 

Okul tanıtımı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminde “Canlı Okul Tanıtımı” çalışmalarının altıncısının Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile devam ettiğini,  bu çalışmanın öğretmenler, veliler ve 8. sınıf öğrencileri tarafından yoğun ilgi gördüğünü, tanıtıma katılamayanlar için video kaydı alındığını, öğrencilerin istedikleri zaman adapazarimem YouTube kanalımızdan bu çalışmayı izleyebileceklerini, belirtti.

 

Kendini tanıyan

Bakırtaş yapılan planlamalar doğrultusunda yürütülen çalışmaların ikinci dönem de hız kesmeden süreceğini belirterek, “Kendini tanıyan, neye yöneleceğini, ne tarafa gideceğini bilen bireylerle yola çıkmak önemlidir ” dedi. 

20 Şubat 2021 , Cumartesi Bu haber toplam 846 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU