Günün Tarihi:4 Mart 2021

‘Bilim ve Medeniyet’ konuşuldu


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin koordinasyonunda hazırlanan ve Prof. Dr. Murat Tosun’ un eğitmenliğinde yürütülen “Bilim ve Medeniyet İlişkisi Dünya ve Türkiye” semineri gerçekleştirildi.

Pozitif bilimler

Adapazarı Namık Kemal Ortaokulu Matematik Öğretmeni Tuğba Dündar’ın moderatörlüğünü yaptığı, Sakarya Üniversitesi Matematik Bölümü Prof. Dr. Murat Tosun’ un eğitmenliğinde online olarak gerçekleştirilen seminere idareciler ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi.

‘Dünya ve Türkiye’ kavramlarının dünden bugüne bilim serüvenin içerisinde edindiği yeri, matematik biliminin doğuşu, gelişimi, günümüzde geldiği noktayı, pozitif bilimlere gereken önemin verilmesi, yeniliklerin getirdiği yeni yaşam koşullarını anlamak, yorumlamak ve bu yeniliklere uyum sağlamak, adına düzenlenen seminer amacına ulaştı.

 

Şahlandıracak

Sakarya Üniversitesi Matematik Bölümü Prof. Dr. Murat Tosun; yapılan araştırmalardan yola çıkarak kaliteli bireyler yetiştirmek için iyi ve ciddi bir planlama gerektiğini belirterek, “Milleti ayağa kaldıracak, şahlandıracak olan eğitim, eğitimi de en güzel şekliyle gerçekleştirecek olan öğretmenlerdir.” dedi.

 

Salgın şartları

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, ‘Bilim ve Medeniyet İlişkisi Dünya ve Türkiye’ seminerinin, Adapazarı ilçesinde görev yapan öğretmenler için farkındalık oluşturma adına düzenlendiğini, çalışmaya gösterilen yoğun ilginin sevindirici olduğunu belirtti. Seminere destek veren Sakarya Üniversitesi Matematik Bölümü Prof. Dr. Murat Tosun’ a teşekkür eden Müdür Bakırtaş, “Zorlu salgın sürecinde yüz yüze yapılamayan mesleki gelişim çalışmalarımız online olarak en kapsamlı ve en faydalı şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Yenilikleri yakından takip etmek, mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine katkıda bulunmak adına öğretmenlerin her daim yanındayız”  dedi. 

22 Şubat 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 1419 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU