Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

Büyükşehir’de kamulaştırma davası


Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan duyuruya göre; Sakarya Büyükşehir Belediyesi talepli kamulaştırma davası var.

Erenler ilçesi, Kamışlı Mahallesi mevkiinde aşağıda liste halinde belirtilen taşınmazların Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu'nun 5. Maddesinin 3.bendine göre acele kamulaştırma için Sakarya Büyükşehir Belediye Encümenin 16/06/2020 tarih ve 103 sayılı kararı ile bedel tespiti ve tescil davası açılmıştır. Kamulaştırma işlemine karşı; Tebliğ tarihinden itibaren 30 gün içerisinde İdari Yargıda iptali veya Adli Yargıda maddi hatalara karşı düzeltme davası açılabileceği, açılacak davalarda husumetin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına yöneltilebileceği, 30 gün içinde idari yargıda iptal davası açtığınızı ve yürütmeyi durdurma kararı aldığınızı belgelemediğiniz takdirde kamulaştırma işlemi kesinleşecek olup mahkemece tespit edilecek bedel üzerinden parselin belirtilen miktarda mülkiyet hakkı olarak Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına adına tapuya tescil edilecektir.

 

Ayrıntılar için tıklayınız

 

22 Şubat 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 442 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU