Günün Tarihi:26 Ekim 2021

3,5 milyonluk yardım yapıldı


Akyazı Kaymakamlığı 2020 yılı içinde 3,5 milyon lira yardımda bulundu.

Yönetim kurulu

Kısa adı SOYAD olan Akyazı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti 2021 yılının ilk toplantısını İlçe Kaymakamı Yakup Güney’in başkanlığında gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda 2020 yılı içindeki çalışmalar ve yardımları değerlendiren Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri, 2021 yılı içinde yapacakları yardımlarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

 

Yapılan yardımlar

Akyazı Sosyal Yardımlaşma Vakfının 2020 yılı içinde kendi imkanları ile 10 bin kişiye gıda, eğitim, sağlık, ev yapımı ve ev tamiri, yangında evleri ve eşyaları yananlara kışlık ve yakacak gibi çeşitli nam altında 3 milyon 500 bin lira nakdi yardımda bulunduğu, yine aynı yıl içinde genel merkez tarafından yaşlılık, engelli, hasta bakım ve asker ailesi yardımı olarak da 22 milyon lira gönderildiğini ve gönderilen paraların hak sahiplerine ödendiği öğrenildi.

 

Kömür yardımı

Akyazı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti 2021 yılının ilk toplantısında aile başına 1’er tondan 2 bin aileye yapılacak olan 2 bin ton kömür içinde Genel Merkeze yazılı olarak istekte bulunma kararı da aldı. 

23 Şubat 2021 , Salı Bu haber toplam 277 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU