Sakarya Anadolu Lisesi tanıtılacak23 Şubat 2021, Salı

Yarın saat 19.00’da

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci kanaat döneminde “Canlı Okul Tanıtım Günleri”  adlı çalışmanın Serdivan’da bulunan Sakarya Anadolu Lisesi ile devam edecek.  Salgın sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, öğrencilerin ilgi duydukları alanları ve yeteneklerini keşfetmelerini ve bu yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın yedincisi yarın saat 19.00’ da zoom üzerinden yapılacak. Aynı zamanda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanacak.

8. sınıflarda katılacak

Sakarya Anadolu Lisesi Psikolojik Danışman Fatih Cingöz ile Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’nın moderatörlüğünde yürütülecek olan bu çalışma öğretmenlerin, velilerin ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımını beklemektedir.  Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, bu zorlu süreçte öğretmenlere, öğrencilere ve velilere en iyiyi sunmak için uğraşıldığını, öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda belirledikleri okullarla ilgili en doğru bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırabilmek amacıyla hazırlanan bu tür çalışmaların çok önemli olduğunu belirtti.

Doğru bilgiye ulaşım

Bakırtaş, “ikinci dönemin başlamasıyla öğrencilerin okul tercihleri, okul puanları ile ilgili güdülemeye, Adapazarı ilçesi dışındaki diğer ilçelerde bulunan okulların tanıtımlarıyla da öğrencilerin ilçelerle ve okullarla ilgili doğru bilgilere ulaşmalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Öğrencilerin tercihlerini etkileyecek, ihtiyaca cevap verecek bilgileri sunmak amacıyla yürütülen bu çalışmanın ailelere ve öğrencilere yol göstereceğini düşünüyoruz.  Öğrencilerin ve ailelerin doğru bilgiyi, doğru kişilerden almasına yardımcı olmak adına çıkılan yolda uzman kişilerin desteği çok önemlidir” dedi. 

Bu haber toplam 1738 defa okundu.