Günün Tarihi:8 Mart 2021

‘Kaynarca’ya yapılacak OSB tarım arazilerini etkileyecek’


BBP İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek ve beraberindeki partililer, Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ve Belediye Başkanı Murat Kefli’ yi ziyaret ederek, ilçeye yapılacak OSB’nin tarım arazilerini etkileyeceği yönünde görüşler bildirildi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek, İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Ergün ve  Şaban Telli,  Adapazarı İlçe Başkanı Sezgin İnan, Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, Alperen Ocakları Kaynarca İlçe Başkanı Furkan Can Yağız,  Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ve Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli’ yi makamlarında ziyaret etti. Yapılan ziyarette özellikle Kaynarca ile ilgili  güncel konularına değinildi.  Başkanı Bürtek, “Son zamanlarda bütün siyasi partilerin gözbebeği konumunda olan Kaynarca ilçemiz en büyük özelliği:  büyük oranda tarım arazisine sahip olması ve tarihi bir yerleşke olmasıdır. Bu güzellik bunun yanında bir takım sorunları da beraberinde getiriyor tabiki. Büyük oranda tarım arazisine sahip olan Kaynarca ilçesinde OSB kurulacak olması bu ilçede tarım arazilerine büyük sekte vuracaktır. Bu nedenle imar planlamaları yapılırken; tarım arazilerinin zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Bu konuya biraz daha dikkat edilmesinde fayda olduğu ortak kanaatimizdir. Yoğun kar yağışlarında birlik içinde hareket edilmesi ve belediyenin konuya ciddi yaklaşımı sayesinde ulaşımda hiçbir sorun yaşanmaması taktir edilecek bir durumdu” dedi. 

23 Şubat 2021 , Salı Bu haber toplam 524 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU