Günün Tarihi:8 Mart 2021

‘SAÜ’de ikinci öğretimdekiler mağdur’


Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) okuyan öğrencilerin sıkıntılarını dile getiren bağımsız siyasetçi Ender Serbes, “SAÜ’de akşam yapılan ikinci öğretim derslerinin gündüze alınması ve birinci öğretim dersleri ile birleştirmesi, ikinci öğretim öğrencilerini mağdur etmektedir” dedi.

Şikayetler alıyoruz

Ender Serbes, kendilerine ulaşan öğrencilerin bu konuda mağduriyetlerinin dile getirilmesini istediklerini, ikinci öğretimi tercih eden öğrencilerin çoğunluğunun gündüz çalışıp akşam eğitimine devam ettiğini belirterek, “SAÜ’nün, ikinci eğitim derslerini gündüz yapılan birinci eğitim ile birleştirmesi bir çok öğrenciyi mağdur etti. Bu konuda öğrencilerden yoğun şikayet alıyoruz. İkinci eğitimde okuyan öğrencilerin büyük çoğunluğu gündüz çeşitli işlerde çalışıp akşam ikinci eğitimde okuyordu. SAÜ’nün aldığı kararla bu öğrenciler zor durumda kaldı. Eğer, üniversite yönetimi kararını değiştirmezse bir çok öğrenci eğitim masraflarını karşılamak için çalıştığı işlerden ayrılmak zorunda kalacak. Bu da hem çalışıp hem okuyan öğrencileri mağdur edecek”  şeklinde konuştu.

23 Şubat 2021 , Salı Bu haber toplam 1770 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU