Günün Tarihi:16 Haziran 2021

Gelecek nesillere sağlıklı orman


Sakarya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Asalettin Aksu, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Şahin Doğan , Geyve İşletme Müdürlüğü Gümüşdere, Beypınarı, Taraklı ve Kayaboğazı İşletme Şefliklerinde arazide teknik incelemelerde bulundu.

Arazi incelemesi

Bölge Müdür Yardımcısı ve  Şube Müdürlerine, Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba, Gümüşdere  İşletme Şefi Savaş Pehlivan, Beypınarı İşletme Şefi Hakan Ateş ve  Taraklı  İşletme Şefi Hasan Topçu  eşlik etti. Gümüşdere İşletme Şefliğinde yapılan arazi incelemesinde; 12 ve 14 nolu bölmelerde toplam 42.6 hektar sahada, Göknar tabii gençleştirme çalışması ve  111 , 125 nolu toplam 22.0 hektar, Karaçam ilk aralama bölmelerinde fizyolojik kuruma nedeniyle plan değişikliği ile suni gençleştirme yapılması değerlendirildi.

Gençleştirme planı

Beypınar Şefliği, 208,209,238,240,241 ve 242 nolu bölmelerde idare müddetini doldurmuş ve ortalama yaşları 80-100-120 olan yaşlı kızılçam meşçerelerinin gençleştirilmesi amacıyla toplamda 140 hektar sahanın endüstriyel plantasyon olarak gençleştirilmesine karar verilmiştir. Aynı Şefliğin, 51 ve 52 nolu bölmelerindeki, KnGcd2 ve Gcd3 meşçere tiplerinde  ise, toplamda 32.0 hektarlık kayın ve göknarda  gençleştirme çalışması yapılması kararlaştırılmıştır.

Bakım blokları

Taraklı ve  Kayaboğazı İşletme Şefliklerinde yapılan teknik incelemelerde ise;  Taraklı Şefliği, 89 nolu bölme, Gcd3 meşçeresinde, 9.5 hektarlık sahanın plan değişikliği ile bakım bloğundan gençleştirme bloklarına alınmasına ve Kayaboğazı Şefliği, 346 nolu bölmesi, Çzcd1 meşçeresinde ise 12.2 hektarlık sahanın bakım bloğundan endüstriyel plantasyona alınmasına karar verildi.   Plan değişikliği uygun görülen sahalarla ilgili sürecin başlatılması talimatlandı.  

23 Şubat 2021 , Salı Bu haber toplam 494 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU