Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Sakarya’da 412 personel alınacak


Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından alınacak 11 bin 484 personelden 412’si Sakarya’da ki adliyelerde ve cezaevlerinde görevlendirilecektir.

Çeşitli görevler

Adalet Bakanlığı bünyesine Ceza Tevfik Evleri Genel Müdürlüğüne 5 bin 358 sözleşmeli personel, 814 sözleşmeli icra katibi, Bakanlık Merkez ve Merkeze bağlı taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere aşçı, kaloriferci, şoför, istatistikçi, koruma ve güvenli görevlisi, teknisyen, tekniker ve mühendis kadrolarına 237, Adli ve İdari Yargıda görevlendirilmek üzere ise 5 bin 75 sözleşmeli personel alınacak. Toplamda 11 bin 484 personelden 412’si Sakarya’da çeşitli alanlarda görevlendirilecek.  

E-Devlet’ten başvuru

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nce ilan edilen duyuruya göre Sakarya İlinde alınacak olan personel sayısı bildirilmiş olup başvurular e-devlet üzerinden Adalet Bakanlığı iş başvurusu bölümünden yapılacaktır.   Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı sınav ve/veya sözlü sınava, 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı’nda; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan alanlar başvurabilecek. Başvurular 12 Mart’a kadar yapılacak. Sınavlarda alınacak personelin üç katı aday çağırılacak.

25 Şubat 2021 , Perşembe Bu haber toplam 669 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU