Adapazarı’nda ‘eTwinnig’ heyecanı26 Şubat 2021, Cuma

Planlar yapıldı

Adapazarı Namık Kemal Ortaokulu, Şehit Mustafa Özen İlkokulu ve Mithatpaşa Ortaokulunda düzenlenen eğitimlerde, öğretmenler, öğrenciler, okullar, ebeveynler ve yerel yetkililer arasındaki iş birliğinin önemini ortaya çıkarmak, öğretmenlerle öğrencilerin birlikte yapabilecekleri aktiviteleri planlamak adına fikir birliğine varıldı.

 

Aktif rol ma

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş eTwinnig Eğitimlerinin 21. yüzyıl becerilerini öğrenme, uygulama ve geliştirme anlamında farklılık oluşturduğunu, çalışmaya katılanların araştırma yaparak, etkileşimde bulunarak aktif rol oynadığını, bu durumun da ortak hareket etme, uyum sağlama adına önemli bir aşama olduğunu belirtti.

 

Siz hayal edin

Bakırtaş, yapılan çalışmalardan ilham almak, ödül alan projeleri keşfetmek, içinde bulunulan ekiple farklı çalışmalar ortaya koymak adına değişimin önemli olduğunu belirterek, çalışmaya destek veren okullara ve öğretmenlere teşekkür etti. Bakırtaş, ilçedeki diğer okulları da bu tür çalışmalar konusunda teşvik edeceğiz. Fikirleriyle geleceğe yön veren, mesleki ve kişisel gelişim adına çabalayan öğretmenlerin en büyük destekçisiyiz, siz hayal edin, biz uygulamanıza yardımcı olalım” dedi.

 

Bu haber toplam 496 defa okundu.