Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Söğütlü’yü birlikte geliştireceğiz’


Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, sivil toplum kuruluş temsilcilerine ilçede yürütülen projelere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Toplantıya katılım

Belediye meclis salonundaki toplantıya Söğütlü Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı İsmet Yıldız, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şerafettin Gülerce, Söğütlü Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Serkan Çeğen, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Kurt ve ilçede faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

 

‘Eksikleri hatırlatın’

Başkan Özten, “Önümüzdeki günlerde yapacağımız projeleri de açıklayarak sizlerin görüş ve fikirlerinizi alacağız. Bizler için herkesin fikri önemlidir. Her zaman  katılımlarını bekliyor ve eksiklerimizi hatırlatmanızı rica ediyorum. Söğütlü’yü birlikte geliştireceğiz” dedi.  Önümüzdeki süreçte yapacağı çalışmalarından da bahsederek görüş alışverişinde bulunan Özten, ilçenin daha da gelişmesi için doğu ve batısından yeni yolların açıldığını anlattı.

 

İlçede yapılanlar

Özten, “Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizin daha gelişmesi ve büyümesi için doğusundan ve batısından yeni imar yollarını 15 metre genişliğinde açtık. Sadece bir asfalt işimiz kalmıştır, onu da önümüzdeki günlerde atacağız. Fen İşlerinde parkurumuzda bulunan tüm iş makinalarımızı yeniledik. İlçemize yeni  içinde tüm spor branşlarının yapabileceği  bin kişilik  kapalı spor salonun temelini attık. Hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. İlçemizde 24 saat  hizmet verebilecek aile hekimlerinin bir arada olduğu, röntgeniyle, tahlil hizmetleriyle her detayın düşünüldüğü Toplum Sağlığı Merkezimizin de temelini attık.

 

Yeni sanayi kuruluyor

Yeni projeler kapsamında, esnafın daha toplu halde bir arada olmaları için yeni sanayinin yapılması için kurulacak derneği belediye olarak teknik yönden destekleyeceklerine değinen Özten, "Halk otobüsleri merkezden alınıp OSB içindeki itfaiyenin yanında taşınacaktır. Vatandaşlarımız Adapazarı'ndan kalktığı zaman OSB'ye kadar gidecekler. OSB kavşağında, yollarda beklemeyecekler ve mahallerimizden gece 11.00'e kadar otobüsler ilçe merkezine yolcu götürüp getireceklerdir" ifadesini kullandı.

 

Kadınlara SGM

Bayanlara yönelik projelerini de açıklayan Başkan Özten, “Bayanlarımıza özel bir projeye daha başlıyoruz. Yapacağımız sosyal gelişim merkezi ile el sanatları, resim, hobi kurslarının yanı sıra kahvehane gibi sosyal mekanlar yapacağız. Bayanlarımızın kaynaşmasını sağlayarak aile ekonomilerine katkı için meslek edinmelerini sağlayacağız. Tüm projelerimizde bizlere yardımcı vatandaşlarımıza, siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza miras olarak bırakacağımız ilçemizde kalıcı eserler yaparak, birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz” dedi. 

 

Esnaflar mutlu

Toplantı sonrasında Söğütlü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Yıldız ise toplantı için Başkan Özten’e teşekkür ederek, “Başkanım bizlere moral verdiniz. Bahsettiğiniz küçük sanayi sitesi için diğer esnaf arkadaşlarımız ile görüşüp  derneğin kurulması içinde çalışmalara başlayacağız” dedi.

1 Mart 2021 , Pazartesi Bu haber toplam 469 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU