Zaman boşa geçmiş. yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Zaman boşa geçmiş.17 Şubat 2021, Çarşamba

  Serdar Bozkurt’un antrenmanlarını izlerken sezon başı hazırlıklarının boşa geçtiğini gördüm.

     Ligin ilk yarısını kondisyonsuz ve güçsüz geçiren futbolcular, tam anlamıyla profesyonel bir çalışma yapıyorlar. Bu da hem futbolcuların, hem de takım olmanın gereklerini gözler önüne seriyor.

     Önceki gün Rüstemler Tesislerine giderek, haftanın ilk çalışmasını izledim. Şiddetli kar yağışı ve fırtınaya rağmen futbolcuların nasıl tempolu çalıştıklarını gördüm.

     İdmandan önce konuştuğum Muhammet Reis; ”Çok daha iyi olabilirdik ama olmadı. Bundan sonraki maçlara bakacağız” derken, Abdülaziz Solmaz ise kötü maçların yerini yavaş yavaş iyi maçların alacağını ve bu sezon bu ligden kurtulmak için mücadele ettiklerini söyledi.

     Belli ki futbolcular idmansızlıktan yana hayli dertli. Ekmeğini futboldan yiyen futbolcular da iyi çalışıp ayakta kalıp hem kariyerlerini, hem de maddi güçlerini artırmak istiyorlar.

     Takım iyi çalışırsa iyi maçlar çıkarır. Bu da hem takımın, hem de futbolcuların kalitesini artırmış olur.

     Futbolcu kardeşlerim işin farkında. Çünkü futboldan ekmek yiyen her zaman iyi çalışmayı, iyi maçlar çıkarmayı ve bir sonraki transferini düşünmeyi ister.

     Serdar Bozkurtun çalışma sitilinden hepsi memnun. Daha önce maçın belli bölümlerinde iyi olan ancak sonradan yürüyecek takati kalmayan kendileri.

     Bu yüzden kar kış demeden çalışan Yeşil-Siyahlılardan Van maçında yüksek temponun yanı sıra iyi bir futbol oynamalarını bekliyorum.

     Zaten Serdar Bozkurt’un da amacı bu. Bu yüzden özellikle kaygan zeminde hem sakat vermemeye planlıyor, hem de nasıl top sürüp kaleye gidileceği üzerinde duruyor.

     Kısacası genç hoca boşa geçen sezon başı hazırlıklarını telafi edip takıma kondisyon yüklemeye çalışıyor. Hem de ligin 24’üncü haftası olmasına rağmen.