Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Yine çok iddialı geliyorlar


Camili Mahallesi’nde bulunan IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV alanı öğretmen ve öğrencileri iddialı bir kısa filmle ilimizi temsil etmeye hazırlanıyor.

Üniversite ile işbirliği

2011 yılından bu yana katıldığı kısa film yarışmalarında 2’si uluslararası 18’i Türkiye olmak üzere 20 derecesi bulunan radyo televizyon alanı öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Doğrusu Tasarruf” konulu kısa film yarışması için “ÇEŞME” isimli filmlerinin çekimini tamamladı.

 

Çekimler yapıldı

Radyo TV Alanı şefi Zeki Beyhan ve Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi İsmail Kurtuldu’nun danışmanlığı yaptığı projede öğrenciler Abdülkadir Er, Alperen Kara ve Sena Memiç yer aldı. Filmin çekimleri Erenler ve Sapanca’da gerçekleştirildi.

 

Su tasarrufu

Türkiye genelinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında düzenlenecek yarışma öğrencilerin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmalarını, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmelerini hedefliyor. Su tasarrufu konulu filmlerin başvurabileceği yarışmada ‘Çeşme’ Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü temsil edecek. 

2 Mart 2021 , Salı Bu haber toplam 2236 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU