Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Serdivan’da sokak isimleri değişecek


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında gerçekleştirilen Mart ayı olağan meclis toplantısında Köprübaşı, Kemalpaşa, Yazlık, Esentepe ve Aralık Mahalleleri’nde bazı sokakların isimlerinin değiştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Çağrılara sürat cevap

Serdivan Belediyesi Mart Ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında gerçekleşti.  Belediye düğün salonunda sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde gerçekleşen mecliste dört gündem maddesi görüşüldü.  Gündem öncesi meclis üyelerine hitap eden Başkan Alemdar, yoğun kar yağışına bağlı olarak Serdivan genelinde yapılan çalışmaları değerlendirdi.  Ekiplerin 7/24 görev başında olduğunu, tüm ekip ve ekipmanla sahada vatandaşlara hizmet verdiğini belirten Alemdar, kriz merkezinden sürecin başarıyla yönetildiğini ve vatandaşlardan gelen her çağrıya süratle müdahale edildiğini söyledi.

Vakalar düşmeli

28 Şubat Postmodern darbesi ile ilgili de konuşan Alemdar, 28 Şubat’ın, dış güçlerin ve onların maşası olan, ülkede hâkim oldukları düzeni kaybetmek istemeyenlerin bir oyunu olduğunu belirterek; siyasi tarihimizin en karanlık dönemlerinden birini yaşadığımız 28 Şubat darbesini ve sonrasında yapılan tüm zulümleri belleklerimizde tuttuğumuzu, asla silinmeyeceğini ve daima hatırlanacağını söyledi.  Yeni normale geçiş ile ilgili de açıklamada bulunan Alemdar, “Sakarya’daki vaka sayısının yeni normale geçiş için süratle düşmesi gerekiyor. Bunu başarmak için ancak kurallara birlikte uymalıyız ve bilinçli hareket etmeliyiz” dedi. 

5 mahalle

Konuşmaların ardından gündeme geçilerek, imar komisyonunu ilgilendiren üç madde komisyona havale edilirken; Köprübaşı, Kemalpaşa, Yazlık, Esentepe ve Aralık Mahallelerinde bazı sokakların isimlerinin değiştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi. 

2 Mart 2021 , Salı Bu haber toplam 478 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU