Günün Tarihi:11 Nisan 2021

Deva’dan kadınlara hakları anlatıldı


Deva Partisi İl Başkanlığı, Kadın Çalışmaları Başkanı Melike Seçgin ve Yönetim Kurulu üyesi Av. Hayrunnisa Nur Gökçe Dursun tarafından ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ için ‘Kadının Hukuki Hakları’ ile ilgili seminer verildi.

Deva Partisi Sakarya İl Başkanlığı binasında pandemi kuralları çerçevesinde önlemler alınarak yoğun katılımla gerçekleşen seminerde, kadın avukatlar çeşitli sunumlar gerçekleştirdi. Başkan  Melike Seçgin,  “Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak, toplumsal yaşamın her alanında kadınların güçlenmesini sağlamak hepimizin görevidir. Deva Partisi olarak kadına karşı cinsiyet temelli her türlü ayrımcılığa ve şiddete karşı mücadelede kararlı olduğumuzu belirtmek isterim. Kadınlarımız siyasetten, ekonomiye, bilimden, kültür hayatına çok geniş bir alanda başarılarıyla var olurken bizler onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.  Av. Dursun, seminer sonunda bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin olmadığı, sosyal yaşamın her alanında, yönetimin her aşamasında kadınların daha çok yer aldığı bir düzende barış ve refahı tekrar yaşayacağımız günlerin ülkemizde tekrar yaşanması için umutlu olduklarını belirtti. 

3 Mart 2021 , Çarşamba Bu haber toplam 507 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU