Karaoğlan engellendi yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Karaoğlan engellendi22 Şubat 2021, Pazartesi

Hakaret olmadığı sürece konuşma özgürlüğüm var. Merkez Hakem Kurulu (MHK) kusura bakmasın ama bende özgürlük hakkımı kullanıyorum. 

     Önceki akşam izlediğim Alanya-Galatasaray maçındaki VAR hatasını gördükten sonra, Atilla Karaoğlan’a verilen cezanın nedenini öğrenmek istiyorum.

     Niyet gerçekten Karaoğlan’ın daha önce yaptığı VAR hatası mı, yoksa başarısından dolayı kıskançlık mı?

     Şayet Karaoğlan bu kadar basit bir hatadan dolayı 10 maç ceza alıyorsa, ‘diğer hakem hataları neyin nesi?’ diye sorarım.

     Son yolların en başarılı ismi, hatta FIFA hakemi olma yolundaki en önemli isimlerden biridir Atilla Karaoğlan. Bana göre genç hakemimizin önü kesilmeye çalışılıyor.

     Gelecek vadeden, genç, bilgili, duruşu ve maçlardaki yönetimi ile MHK’nin en önemli isimlerinden olan bir hakemi harcamak bu kadar basit ve kolay olmamalı.

     Karaoğlan, ligin 16’ıncı haftasında oynanan Galatasaray-Antalya maçında VAR’da görev yapan ve bir pozisyonda  orta hakem Abdulkadir Bitigen’i VAR’a çağırmadığı  gerekçesi ile 10 haftadır cezalandırılıyorsa, vah Türk futbolunun haline.

     Sanıyorum MHK, Emre Malok’un VAR’daki hatalarını görmüyor veya görmek istemiyor. Şayet görüyor olsaydı, Karaoğlan hakkındaki kararından hicap duyardı.

     Atilla Karaoğlan tabi ki de hata yapabilir ancak 10 maçlık cezayı kesinlikle hak etmediğini düşünüyorum. Çünkü çok daha büyük hataların yapıldığı günümüzde, şayet Atilla Karaoğlan’ın hatası var ise sönük kalır.

     Bana göre niyet başarılı genç hakem kardeşlerimizin önünü kesmek, onları sindirmek. Demedi demeyin.

     Ben MHK’nin bu yanlışından biran önce dönmesini bekliyor, Atilla Karaoğlan gibi FİFA yolunda ilerleyen genç hakemlere karşı biraz daha duyarlı olmalarını, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in de meseleye el atmasını bekliyorum.