Günün Tarihi:18 Eylül 2021

SATSO kaliteyi yükseltecek


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine yönelik nitelikli hizmet vermek ve hizmetin kalitesini yükseltmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Bildirge imzalandı

Kalite yolculuğuna ISO 9001:Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alarak başlayan SATSO, sonrasında Akredite Oda Belgesi alarak bu başarısını sürdürmüş ve son olarak da Türkiye Kalite Derneği (KALDER) ile EFQM Mükemmellik Modeli Kapsamında “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi”ni imzalayarak kalite konusunda kararlı adımlar atmaya devam ediyor.

 

Törene katılım

Söz konusu “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi”, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ile KALDER Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Barış Arat arasında imzalanarak yürürlüğe girdi. Protokol töreninde KALDER Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Akademik Danışmanı Dr.Tuğba Canvar Kahveci, KALDER Genel Sekreteri Sabri Bülbül ve Türkiye Mükemmellik Ödülleri Sekreteri Esra Karakaş Kurşun da hazır bulundular.

 

Kaliteli hizmet

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, oda olarak EFQM modelini benimseme ve hizmetlerinde yaşama geçirme konusunda kararlı olduklarının altını bir kez daha çizerek, “SATSO olarak bir kalite yolculuğuna daha kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Sakarya’nın mesleki tabanlı en büyük sivil toplum kuruluşu olarak üyelerimize ve şehrimize kaliteli hizmet verme sorumluluğumuzun daima bilincindeyiz. Üyelerimizin kaliteli hizmet alması konusunda yerimizde saymadan ileriye dönük çalışmalar içerisindeyiz.” dedi.

 

Ciddi seviyede

Altuğ, “Sakarya üreten bir şehir ancak dünyada artık rekabet ciddi seviyelere ulaşmış durumdadır. Sadece üretmenin yeterli olmadığı bu zamanda üretimi kalite, ar-ge ile desteklemek gerekiyor. Bu doğrultuda faaliyetlerimize devam edeceğiz. Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Protokolümüz hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Prestij kazandırıyor

KALDER Yönetim Kurulu Üyesi Barış Arat ise “SATSO’yu yerel ve ulusal bazlı verimli çalışmaları sayesinde takip ediyoruz. Sakarya’nın son yıllarda özellikle de dış ticaret hacmindeki yükselmelerde SATSO’nun izlediği politika ve gerçekleştirdiği çalışmaların etkisini de görüyoruz. Sakarya’nın ileriye gitmesi adına SATSO’nun sahip olduğu vizyon aynı zamanda bir prestij de kazandırıyor. KALDER olarak, SATSO’nun üyelerine kaliteli hizmet verme anlayışını EFQM Modeli ile sürdüreceğinden emin olarak bu konuda desteklerimizi sürdürerek işbirliği içerisinde olmaktan memnuniyet duyacağız.” diye konuştu.

4 Mart 2021 , Perşembe Bu haber toplam 196 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU