Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Gençlerimizi sosyal hayata kazandıralım’


Ülkü Ocakları Karasu İlçe Başkanlığı’na atanan Mehmet Hocaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, uyuşturucuyla mücadele kapsamında Kaymakam Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı’nın aralarında bulunduğu kurumlara özel ziyarette bulundu.

Bilgi verdiler

Ülkü Ocakları Karasu İlçe Başkanı Mehmet Hocaoğlu ve yönetimi, Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Belediye, İlçe Emniyet Müdürü Halil Aksoy, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Tevfik Altunel, MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Celalettin Akyol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, İlçe Müftüsü Bektaş Günay ve Karasu - Kocaali SASKİ Şube Müdürü Ömer Babalıoğlu’nu ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdi.

Gençleri kurtaralım

Karasu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kuruluş amacı olan, gençlere hizmet ve proje üretme konuları hakkında istişarede bulunan Hocaoğlu, uyuşturucu ile mücadele konusunda her daim  desteğe hazır olduklarını dile getirerek, “Uyuşturucu ile mücadelede kurumlar arası görev dağılımı yapılmalı. Ülkü Ocakları’nın ve Ülkü Ocakları’na gönül vermiş bütün ülkücülerin gönüllü olarak yer alabileceği, eğitim ve sosyal faaliyet alanlarında imkanlar oluşturma amacıyla çeşitli alanlar yaratılmalı. Gençleri metruk binalardan, ıssız kahve köşelerinden alıp sosyal hayata entegre edebilecek faaliyetler hazırlamayı planlıyoruz” dedi.

Kaymakam destekledi

Hocaoğlu, Kaymakam Helvacı’ya yapmış olduğu ziyarette Ülkü Ocakları’na gelen yüzlerce gencin Karasu Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde meslek edindirme veya İlçe Müftülüğü’nün desteği ile manevi eğitimlerine destekte bulunmak amacı ile talepte bulundu. Hocaoğlu’nun taleplerine destek vereceğini belirten Helvacı, İlçe HEM bünyesinde yapılacak olan tüm faaliyetlere sınırsız destek vereceğinin sözünü verdi.

Maneviyatı güçlendirelim

Hocaoğlu Türk Yerel Hizmet-Sen bünyesinde gönüllü öğretmenlerden oluşan ‘Fikir ve Proje Meclisi’ adlı projeleri hakkında bilgi verdi.  Ülkü Ocakları olarak gençlerin daha iyi yerlere gelmesi için ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını belirten Hocaoğlu, “Koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesi ile ocak bünyesinde üniversiteye ve lise sınavlarına hazırlanan gençlere takviye ders eğitimleri verilecek. İlçe Müftülüğü’nün desteği ile Ülkü Ocakları’nda gençlerin dini ilimler tahsisine ve manevi yönden destek almasına sağlamayı amaçlamaktayız. Önümüzdeki dönemlerde yönetim kurulu ve gönüllü ülkücülerden oluşan bir heyetle mahalle mahalle, ev ev gezerek Ülkü Ocaklarının faaliyetleri anlatılacak. Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri ilçemizde yaşayan her ferde ulaşacak.” dedi. 

4 Mart 2021 , Perşembe Bu haber toplam 490 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU