Günün Tarihi:16 Haziran 2021

Tüm partililere kan bağışı daveti


Yeniden Refah Partisi Serdivan İlçe teşkilatı, koronavirüs nedeniyle kan stokları tükenen Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu. Ayrıca İlçe Teşkilatı üyeleri tüm partilileri kan vermeye davet etti.

Seferber oldular

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Nedim Akarsu ile yönetim kurulu üyeleri Serdivan’da Kızılay'ın kan bağış merkezinde bağışta bulundu. Türk Kızılay Serdivan Kan Merkezi yetkililerinden bilgi alan Başkan Akarsu, teşkilatının kan bağışı için seferber olduğunu söyledi. Bütün dünyayı etkisine alan kovid-19 salgınında ülkemizi ciddi bir şekilde etkilediğini ifade eden Başkan Akarsu,  salgın sürecinde  birçok sıkıntının yaşandığını ancak ülkemizin  bu süreci en az  kayıpla  atlatmasını arzu etmekte olduklarını belirtti.

Hayat kurtarın

Akarsu, “Kızılay'ın kan stoklarının azaldığını ilan etmesiyle birlikte teşkilatlar olarak destek olmak üzere buradayız. Ülkemizde kan bağışı bilincinin gelişmesi ve düşen kan bağış stoklarının yeniden yükselmesi hepimiz için büyük önem taşımaktadır. Bir hasta veya yaralıyı acil durumda verilecek kan değil, daha önce verilmiş, testleri yapılmış ve kullanıma hazır hale getirilmiş kan kurtarabilecektir. Yeniden Refah Partisi Serdivan İlçe teşkilatı  olarak bu zor günlerde, halkımıza kanlarımızla destek olmak istedik. Şehrimizin kan stoklarının azaldığını biliyoruz ve herkesi bu duyarlılığa sahip çıkmaya bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Bu kampanyaya destek veren Serdivan ilçe yönetimi  mensubu arkadaşlarımıza ve bundan sonra kampanyaya destek olacak partimizin gönüllülerine teşekkür ediyoruz” dedi

Kan bağışı çağrısı

Hastalığın dışında da bazı sıkıntıların yaşandığını ifade eden Teşkilat Başkan Ebubekir Erbakan, “İlk defa kan stoklarında ciddi gerilemeler olduğu ve buna bağlı olarak  sıkıntılar  yaşandığı ifade edilmekte. Vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bu vesileyle de bizler teşkilat yönetimimiz ile birlikte burada kan vermeye davam ediyoruz. Sürecin şu anki başında da yine ilçe teşkilatlarımızdan birkaçı  kan verme bağışında bulunmuştu. Kan verme yerlerinde Kızılay tüm izolasyonu sağlamış durumda. Başta Yeniden Refah Partisi teşkilatlarını davet ediyoruz. Daha sonra da tüm Sakaryalı hemşerilerimizi, vatandaşlarımızı Kızılay'a destek olmaya çağırıyoruz. Hiçbir sıkıntı yok. Kovid-19'dan önce olduğu gibi şimdi de rahatlıkla kan verilebilir” dedi. 

4 Mart 2021 , Perşembe Bu haber toplam 793 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU