Talihsiz Karasu yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

Talihsiz Karasu23 Şubat 2021, Salı

Talihsiz Karasu

Bu hafta sırtını Çam Dağı’na yaslamış, yüzünü Karadeniz’in azgın dalgalarına bırakmış talihsiz Karasu’muzdan bahsetmek istiyorum. Bir tarafında Acarlar Longozu, bir tarafında Maden Deresi ve ülkemizin en uzun altın kumu ile eşsiz bir plajı olmasına rağmen kendisini bir türlü ifade edememiş, talihsiz bir ilçemiz olan Karasu’muz var elimizde…

 Söylediğim talihsizlik bir yana, halen sanayi ya da turizm kenti olmak adına kararını verememiş. Bu cennetten ilçemiz, maalesef bu uğurda henüz somut bir adım atamamış. Emek sarf eden birkaç eski idareci ve yönetici dışında adeta kış uykusunda olan yöneticiler sebebiyle, Çam Dağı ve Karadeniz’in dalgaları arasında sıkışmış bir Karasu’muz var elimizde... Evet, yıllar önce eski Belediye Başkanımız olan merhum Selâhattin Tatlı ağabeyimiz, yine yaklaşık 15 yıl önce ilçe Kaymakamımız olan ve şu an Muş Valisi Dr. İlker Gündüzöz, yine o dönemlerde Turizm Derneği Başkanı olan Erdem Bal ve Hasan Ekşi, Enver Albayrak dışında ilçemizin tanıtımı adına herhangi bir girişimde bulunan olmadı. Bugün ise tanıtım adına bir arpa boyu adım atan ne bir belediye başkanımız var, ne de ilçe üst yönetim… Onlar yalnızca “Koltuğumuz yerinde olsun, yeter!” demekle yetinmekteler.

 Açık söylemek gerekirse, toplam nüfusu 6 bin 850 olan bir Taraklı (Mümkünlü) ilçesi kadar bile olamadık, kendimizi Türkiye’ye o denli tanıtamadık.  Sanırım olamayacağız da… Düşünün Taraklı bizim Yalı Mahallesi’nin üçte bir nüfusuna eşit. Demem o ki sanayimizi ve turizmimizi mi geliştireceğiz? Yoksa sadece geçimimizi fındık üretimine bağlı sürdürerek, öyle elimizi kolumuzu bağlayarak, derdimize yanmaya devam mı edeceğiz? Buradan, başta belediye başkanı olmak üzere tüm ilçe yönetimine, ilçemizde görev yapan daire amirlerine, siyasi parti yöneticilerine, sivil toplum örgütlerine çağrımdır; “lütfen bir an önce kendimize gelelim.” Tanıtım adına Taraklı ilçemizi örnek alalım. Karasu’muzu Türkiye’ye tanıtalım.

Şen ve esen kalın